YILBAŞI TEMALI FİLMLER

/MOODBOARDMAGS/

Adını duyunca bile yüzlerde gülümseme yaratan bu nostaljik filmleri yeniden izlemenin ve yılbaşı iyimserliğini hatırlamanın tam zamanı.

THE HOLIDAY 

Nancy Meyers’ın yazıp yönettiği The Holiday, konusuyla ve muhteşem çekimleriyle insanın içini ısıtan bir yeni yıl filmi. Filmde bir Amerikalı ile bir İngiliz’in; Cameron Diaz ile Kate Winslet’ın Noel tatili için evlerini değiştirmeleri ve gittikleri yerde aşkı bulmaları, onlarca kez izlense bile yeniden görülmeyi hak ediyor.

LOVE ACTUALLY 

Hugh Grant, Colin Firth, Keira Knightley, Emma Thompson gibi yıldızları buluşturan romantik komedi, Noel zamanı Londra’da yaşantıları bir şekilde birbiriyle kesişen insanları takip ediyor. Karakterlerden Mark’ın elinde kasetçalar ve eliyle yazdığı kartlarla Juliet’in kapısına gidip aşkını itiraf ettiği sahneyi hangimiz unutabildik?

WHEN HARRY MET SALLY 

Meg Ryan ve Billy Crystal’ın birbirlerini uzun yıllardır tanıyan ancak arkadaşlıklarının bozulmaması için romantik bir ilişkiye başlamaya korkan yakın iki arkadaşı canlandırdığı filmdeki meşhur “yılbaşı öpücüğü” sahnesi, tüm zamanların şüphesiz en romantik sahnelerinden.

SLEEPLESS IN SEATTLE 

Yakın zamanda çok sevdiği karısını kaybeden Sam, sekiz yaşındaki oğluyla beraber acısını unutmak için Chicago’dan Seattle’a taşınır. Uykusuz geçirdiği gecelerden birinde; bir yılbaşı gecesinde, canlı radyo programında içini döker; onu duyanlardan biriyse Annie’dir. Noel’den Sevgililer Günü’ne uzanan Sleepless in Seattle, romantik filmlerin arasında tam bir klasik.


HAMİYET AKTAŞ

/MOODBOARDMAGS/