YENİ YILIN MAKYAJDA TREND RAPORU!

Ten makyajınızı yaparken öncelikle ışıltı veren bir primer (baz) kullanıp sonrasında saten biten bir fondöten ile bu görünümü yakalayabilirsiniz. Boyutlandırmaların kontür yerine ışığı tercih ettiği, ferah ve aydınlık ciltler görmeye devam edeceğiz. Highlighter ile de bahsettiğimiz parlak görümü desteklediğinizde bütün gözler üzerinizde olacak! 

Bu Sezon Da Highlighter Kazandı!

Her ne kadar aydınlık yüzlerden söz etsek de tatil dönüşü bronzluğunuzu koruyacak birkaç dokunuştan vazgeçemeyebilirsiniz. Hafif dokunuşlarla yüzünüzün gölge noktalarını biraz daha öne çıkarıp altın rengi teninizin keyfini yaşayın!

X2 Allık Görünümleri Oldukça Trend

Temiz bir ten elde ettiyseniz allığı biraz abartabilirsiniz. Bu sezon normalden daha fazla kullanılmış, iki kat sürülmüş allık görüntüleri de trend görünümler arasında. Hem soft hem renkli hem de çok cool değil mi?

Çizgisel Göz Makyajları Bu Sene De Göz Dolduruyor

 

Grafik eyeliner moda makyajlarının vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. Üstelik her renkte karşımıza çıkarak! Siz de kendi makyajlarınızda deneyebilirsiniz sadece biraz cesaret 🙂 Her yıl Pantone tarafından açıklanan trend renk belirlendi. Bu sene rengimiz mavi. Mavi her zaman huzuru çağrıştırırken, siz de makyajlarınızda daha cesur davranıp mavi eyeliner ya da mavi smoke eyes deneyebilirsiniz. Herkesin dilinde olan ‘toprak tonları’ yine vazgeçilmezler arasında. İster temiz kahveler ister buğulu kirpik diplerinde dağıtılmış görüntüler, her zaman favoriler arasında olmaya devam ediyor. Kullanacağınız yere göre kahve tonlarını arttırıp azaltabilirsiniz.

Makyajın Temel Adımı Cilt

Cilt tipinize uygun ürünler seçmeniz makyajınızın temelini oluşturuyor diyebiliriz. Makyajdan önce cilt bakımınıza vakit ayırmanız oldukça önemli ve bunun için çok fazla seçenek var. Dermokozmetik, kozmetik ve yenebilir cilt ürünleri bunlardan ilk akla gelenler. Hepimiz biliyoruz ki düzenli su tüketimi, serbest radikallerden uzak durmak, antioksidan kullanmak, air condition sistemlerinde dikkatli olmak, güneşin zararlı ışınlarından korunmak, sigara tüketimi, alkol kullanımının dengelenmesi cildimiz için yüksek derecede önemli. Üniversitede okurken cilt bakımı derslerimizde en doğal toniğin maden suyu olduğunu ve gözenekli ciltler için fayda sağlayabileceğini, yağlı bir cildiniz varsa ise limon ile sebumu azaltabileceğinizi (içinde askorbik asit var), kuru bir cildiniz varsa aloe vera jeli ile cildinize nem verebileceğinin eğitimini almıştık. Doğal olduğu için rahatlıkla test edip deneyimleyebilirsiniz. Ancak daha detaylı bilgi ve yönlendirme için cilt terapistlerinden kendi cildinize uygun yardım almanız en doğru yaklaşım olacaktır. Çünkü her bireyin cilt yapısı eşsiz, kendine has ve yalnızca kişiye aittir.

Tek Tek Taranmış, Yüz İfadesini Yukarda Tutan Kaşlar

Kaşlarınızda taranmış efektini yakalamak için çok fazla kozmetik ürün seçeneği var.  Kaş sabunu, kaş jeli, renksiz kaş maskaraları ve kaş sabitleyiciler… Kalıcı hale getirmek istediğinizde ise kaş laminasyonu ile 90 gün boyunca taranmış kaşlara sahip olabilirsiniz.

Bu sezon her alanda olduğu gibi makyajda da farklı yollar denenmesini gerçek kıldı. Maske kullanımı ile göz makyajlarına artan ilgiyi sosyal medyada oldukça gördük. Yanaklar ve burun üstüne uygulanan tek şerit halinde allık uygulaması, c şeklinde sürülen, yanağı aydınlık tutarak yapılan allık uygulaması draping makeup da ilgi çekti. Ancak maske kullanımı nedeniyle yağlı ciltlerde sivilcelenmeler, kuru ciltlerde ise havasızlıktan pullanmalar da arttı. Bunun için de yağlı ciltler su bazlı, kuru ciltler ise yağ bazlı makyaj ürünleri tercih edip bu durumu dengeleyebilir.

Bu sene markaların makyaj looklarına baktığımızda; doğallıktan asla ödün vermiyorlar. Bahsettiğimiz doğal taranmış kaşlar ya da çok sevdiğimiz çiller yine bizimle… Kullandığınız renkler ve makyaj stilleri cesurca olsa dahi doğal görünüm yakalamak çalışmak en cool sonucu verecektir. Trendler ve moda dediğimiz kavram makyajda da dönemsel olarak değişiklik gösteriyor. Kendi tarzınıza en uygun moodları belirleyip, kendi stilinizle harmanlamanız en sağlıklı yaklaşım olabilir. Güzellik ürünleri ve uygulamaları güzelliğinizi vurgulamak için gerekli. Gerçekten gülen yüze nude bir ruj, gerçekten güzel gözlere bir kat maskara kendinizin en trend versiyonu olmak için yeterli. Kendi mesleki deneyimlerimden yola çıktığımda ve bazen düşündüğümde, en iyi güzellik ürünü ya da en iyi güzellik uygulaması, ruhunuzun güzel hissetmediği anlarda o kadar da etkili olmayabilir mi diye soruyorum. Belki de hepimizin cevabı yakındır birbirine.

Bu sezon da önce ruhumuzun sonra ise dışımızın güzelleştiği bir başlangıç yaşayalım. Özümüzde güldüğümüz, gerçekten sevdiğimiz, gerçekten mutlu olduğumuz, sağlıklı anlar diliyorum.

En güzel makyaj gülüşünüz olsun…