YENİ YILDA CİLDİNİZİ YENİLEYİN

Normal Cilt Bakımı 
En ideal cilt tipidir. Bebek poposu görünümünde olarak adlandırılır. Bu tip ciltlerin sağlığını devam ettirebilmek önemlidir. Cilt temizleme ürünü ile cilt, kirden arındırılır, enzim peeling ile peeling işlemi uygulanır. Herhangi bir cilt problemi yok ise kişinin isteğine göre bir maske uygulanabilir. Nemlendirici krem ile bakım tamamlanır.
Kuru Cilt Bakımı  
Kur ciltlerde cildin suya ihtiyacı vardır. Koenzim Q10 takviyesi alınabilir. Cilt temizleme sütü ile cilt nazikçe temizlenir. Fazla baskı yapmamaya dikkat ederek enzim peeling ile peeling uygulanır. Ardından nem maskesi ile cildin kaybettiği nem geri kazandırılmaya çalışılır. E vitamini içeren bir nem kremi ile masaj yapılır. Masajın yer çekimine karşı dairesel hareketlerle yapılması önemlidir.
Yağlı Cilt Bakımı 
Yağlı cilt tipinde yüzün genelinde parlama vardır. Genelde sivilce, siyah nokta ve gözenekli bir yapı gözlemlenir. İlk olarak temizleme jeli ile cilt temizlenir. Daha sonra granüllü peeling uygulanır. Ozon ve buhar makinası ile ozon+buhar verilir (15 dakika buhar+5 dakika ozon). Sıkma işlemi ile sivilceler ve siyah noktalar kontrollü bir şekilde temizlenir. Son olarak kil maskesi ve hemen arkasına hafif bir nemlendirici uygulanarak işlem tamamlanır.
Karma Cilt Bakımı  
Karma ciltler ikiye ayrılır. Cilt bakımı cilt yağ ve kuruluk yerine göre yapılmalıdır.
T Karma : Yanaklar kuru , çene burun ve alın yağlıdır. T bölgesi temizleme jeli ile, yanaklar temizleme sütü ile temizlenir. T bölgesine granüllü peeling ile yanaklara ise enzim peeling uygulanmalıdır. Buhar verilir ve T bölgesindeki komedonlar ve varsa sivilceler sıkma işlemi ile ciltten arındırılır. T bölgesine kil maskesi , yanaklara nem maskesi uygulanır. Nemlendirici ile bakım tamamlanır.
Çapraz Karma : Yüz yanları yağlı, çene burun ve alın kurudur. Yüz yanları temizleme jeli ile, T bölgesi temizleme sütü ile temizlenir. Yüz yanlarına peeling ile T bölgesine ise enzim peeling uygulanır. Buhar verilir ve yüz yanlarındaki komedonlar ve varsa sivilceler sıkma işlemi ile ciltten arındırılır. Yüz yanlarına kil maskesi, T bölgesine nem maskesi uygulanır. Nemlendirici ile bakım tamamlanır.
Hassas Cilt Bakımı 
Hassas ciltler en ufak etkileşimlerde reaksiyon verir. Kızarma, kaşıntı, kabarma gibi etkiler görülebilir. Cilt derisi ince olabilir. Cildi fazla yormadan bakım yapılmalıdır. Cilt temizleme sütü ile nazikçe temizlenir, enzim peeling ile nazikçe peeling uygulanır. Hassas ciltlere özel bir maske kullanılır ve hassas ciltler için bir krem ile nemlendirilir.
Olgun Cilt Bakımı  
Olgun cilt sarkma veya kırışma eğilimindedir. Kolajen ve hyaluronik asit üretimi azalmıştır. Öncelikle cilt yapısına uygun bir temizleme ürünü ile temizlenir. Cilt yapısına uygun bir ürün ile peeling yapılır. Buhar ve ozon uygulanır. Yaşlanma karşıtı maske ve serum uygulanır. Yaşlanma karşıtı cilt bakım kremi ile masaj yapılır. Masaj yukarı doğru ve kas yönünde yapılır.
Gelecek sayıda görüşmek üzere…