SERHAN ONAT RÖPORTAJI

E: Serhan Onat kimdir? Oyunculuk serüveni nasıl başladı?

Serhan Onat: 27 yaşındayım, İzmit doğumluyum. yaşam enerjisi yüksek, çok gezen, doğa tutkunu biriyim. 8 yaşında şehir tiyatrolarında izlediğim ”Üç Kuruşluk Opera” oyunuyla karar verdim oyuncu olmaya. Lise yıllarımı bu sebeple İstanbul’da eğitim alarak ve konservatuvar sınavlarına hazırlanarak geçirdim. Sonrasında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun oldum ve Muhteşem Yüzyıl dizisiyle profesyonel oyunculuk kariyerime başladım.

E: Rolüne nasıl hazırlanırsın? Hiç ayna karşısında çalıştığın oldu mu?

Serhan Onat: Yıllarca alınan eğitim ve öğrenilen bir çok şeyin ardından oyuncu kendi tekniğini oluşturuyor ama bu her zaman yeterli olmuyor. Bir çok çalışma ve egzersiz gerekiyor, bu sebeple her role hazırlanışım farklı ama en başta fizyolojik ve psikolojik analizini çıkartıp ruhunu yakalamaya çalışıyorum diyebilirim. Ayna karşısında hiç çalışmadım çünkü dış görünüşümle değil daha çok içimde ne hissettiğimle ilgileniyorum.

E: Set dışında bir gününü nasıl geçirirsin?

Serhan Onat: Çocukluğumdan beri deniz tutkum var, uzun yıllardır yelken yapıyorum. Boş zamanlarımda ya denizdeyim ya da dağlara çıkıyorum kışın kayağa giderim. Vakit buldukça bol bol seyahat etmeye çalışıyorum.

E: Asla unutamadığın ve hatırladığında hala seni heyecanlandıran eski bir anın var mı?

Serhan Onat: Çok anım var, hiç yerimde duran biri değilim. Yeni şeyler denemeyi, yeni insanlar tanıyıp farklı kültürler görmeyi çok seviyorum. Bu sebeple çok anı biriktiriyorum. Ama en yüzümü güldüren anılarım ailemle yaptığım yurt dışı seyahatleri sanırım.

 

E: Seyahat etmeyi sever misin? En son nereye gittin?

Serhan Onat: En son Çanakkale’ye gittim. Dalış yaptım, Kaz dağlarına çıktım. O bölgenin doğasına ve insanına hayranım. Geçen yıl şubat ayında Berlin Film Festivali için Berlin’e gitmiştim. Hem festival hem de Berlin muhteşemdi. Pandeminin bitmesini iple çekiyorum çünkü en özlediğim şey yurt dışı seyahatlerim sanırım.

 

E: Karşı cinste seni en çok ne etkiler?

Serhan Onat: Güçlü duran, ayakları yere basan kadınlar beni çok etkiliyor.

 

E: Bu ayki moodumuzu #lovemood olarak belirledik. Sence aşk?

Serhan Onat: Sonu olmayan bir yamaçtan atlamak gibi, heyecan 🙂

 

Serhan Onat’ı takip etmek isterseniz Instagram hesabı: @serhanonat

Fotoğraf: Özgür Güdersoy

Moda Editörü: Sıla Ceren Özyurt

Makyaj: Hidayet Korkmaz

Saç: Nuh Koç, Kemal Çakır

Röportaj: Akın Özışık

Mekan: Vor Stüdyo