SENİN KIRMIZI RUJUN HANGİSİ?

Bazı kadınların cesaretini kıran, bazılarının makyaj çantasının baş rolü, önemli akşamların kahramanı ama her zaman için o en iddialı! Tabii ki kırmızı rujdan bahsediyoruz! Genellikle temkinli yaklaşılan bu muhteşem makyaj ürünü fazla dikkat çekici olması ile günlük makyaj rutinlerinde genellikle ikinci plana düşer. Biz makyajın herhangi bir kuralı olduğuna inanmıyoruz. Beyaz tişört, jean ve sneakers kombinine de gayet uyum sağlayabilecek bir ruj olan kırmızı ruja karşı siz de çekingen davranıyorsanız gelin hangi kırmızı ruj tam sizlik birlikte seçelim.

Diğer makyaj ürünlerini seçerken olduğu gibi kırmızı ruj seçimi yaparken de cilt alt tonunuzu bilmenizde fayda var. Cilt tonumuzu netleştirdikten sonra çoğu makyaj seçimlerinde daha da kolay karar verebileceğiz emin olun! Siz yine de çok fazla düşünmeyin. Günün sonunda kendinizi hangi rujla güzel, rahat ve iyi hissediyorsanız onu sürün gitsin!

Açık Kırmızı Tonlar

En çok kaçınılan tonlardan olan turuncumsu, patlayan kırmızı rujlar, bronzlaşmış tenlerde muhteşem görünüyor bunu inkar edemeyiz. Ne çok açık ne çok koyu tenlerde en mükemmel görünümü sunan açık kırmızı rujlar sürüldüğü her günün her zaman baş rolü! Daha çok sıcak alt tonlu ciltlere daha çok giden bu rengin belki de tek handikapı dişleri olduğundan daha sarı gösteriyor oluşu. Fazlasıyla dikkat çeken bir renk olduğu için göz makyajınızda biraz daha minimal takılabiliriz.

1. MAX FACTOR Ruj 2. NOTE Ruj 3. CHANEL Ruj 4. MAX FACTOR Ruj

Daha Koyu Tonlar

Kiremit rengi ya da daha vişne çürüğü alt tonlu kırmızı rujlar çok açık tenliler için biçilmiş kaftan. Zaten çok açık tenli olanlar çok şanslı. Hemen her ton kırmızı ruju başarıyla taşıyabiliyorlar. Koyu tonlarda kırmızı ruj seçerken dikkat etmeniz gereken nokta şu; bazen kiremit, kahve alt tonlu gibi görünen ruj, dudakta vişne çürüğü tonlarında görünebiliyor. Ruj seçimi yaparken mutlaka tester denemesi yapın yoksa evde birbirinin aynısı bir sürü rujunuz olur. Ambalajdaki haline aldanmayın!

1. NOTE Ruj 2. ESTEE LAUDER Ruj 3. MAX FACTOR Ruj 4. MAX FACTOR Ruj

Bordo, Vişne Çürüğü Tonlar

Cilt tonu koyu olanlar bordo rujların altında buluşuyor! Esmerlere çok yakışan bu ruj rengi, açık kırmızı rujlar kadar da dikkat çekmiyor. Daha resmi, ciddi bir ortam için ruj seçimi yapmak durumunda olanlar seçimini bordodan yana kullanabilir.

1. CHANEL Ruj 2. NOTE Ruj 3. MAX FACTOR Ruj 4. YVES SAINT LAURENT Ruj