SENİN İÇİN CİLT DİYETİ

BİTTER ÇİKOLATA

Bitter çikolata içeriğindeki polifenol bileşikler sayesinde cildin nemli kalmasını sağlar, dermatit ve cilt döküntülerini iyileştirmede olumlu etkilere sahiptir. Bununla beraber cildin elastik yapısının korunmasında, güçlenmesinde ve cilt tonunun eşitlenmesine yardımcıdır. En önemli etkisini ise kolajen üretiminin artmasını sağlayarak cildin kendini yenileme kapasitesini güçlendirerek göstermektedir.

KETEN TOHUMU

Keten tohumu cilt lekelerini yok eder, cildinize mükemmel ve parlak bir ışıltı katar. Aynı zamanda cildi derinlemesine nemlendirir ve kırışıklıkları önler. Aloe vera da cilt lekeleri için harika bir üründür.

 

YEŞİL ÇAY

Anti-inflamatuar ve antioksidan olması nedeniyle yaşlanma belirtilerini yavaşlatıyor. Cildin elastikiyetini artırıyor. Cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyor. Cilt lekelerinin tedavisinde oldukça etkili.

 

ISPANAK

Ispanak, C Vitamini ve A, E, K ve C gibi diğer önemli vitaminler bakımından zengin olup cilt dokusunu iyileştirmeye ve cilt ile ilgili bazı rahatsızlıkları tedavi etmeye yardımcı olur. Ayrıca cildin güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından korunmasına yardımcı olur.

 

BADEM

E vitamini bakımından gayet zengin bir yemiş olan badem, bu özelliği sayesinde cilt sağlığını korumaya yardımcı olmaktadır. Peki nasıl? Öncelikle bademin yaşlanma etkilerini azalttığı, kırışıklık ve gözaltı torbaları oluşumunu önlediğini söyleyebiliriz.

 

HAVUÇ

Güneşten dolayı meydana gelen hasar ve benzeri sorunların tedavisine yarar. Güneş ışınlarına maruz kalan ciltleri onarır. Havucun suyu çıkarılarak bu tedavi uygulanabilir. Ciltte meydana gelen sivilce ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Havuç cilt üzerindeki nem oranını artırmaz, dengeler. Dengeleyici özelliği bulunduğundan, her cilt tipine uygun olduğu söylenir.

 

Hamiyet AKTAŞ