SAÇLARINIZLA BARIŞMA ZAMANI

Close up portrait of beautiful long hair girl in white clothes in field, view from back. Sensitivity to nature concept

Güzellik kavramı bir bütün… Saçlarımız da bu bütünlüğün baş rollerinden biri! Yaz aylarına gireceğimiz bu güzel günlerde canlı, parlak ve dolgun saçlara sahip olmak için birkaç püf noktaya değinelim istedim.

Saçlarınızı hem içeriden hem de dıştan bakıma almak sağlıklı sonuçlara ulaşmanızı sağlamak için önemli bir adım. Güzellik vitamini olarak duyabileceğiniz ‘biyotin’ içeren besinler saçlarınızın güçlenmesine yardımcı bir etkendir. Protein, demir, çinko, B12 ve folik asit içeren gıdaları da tüketmek oldukça faydalıdır.

Saçlarınıza uygulayacağınız bitkisel yağlar, doğal bir bakım yaparak saç tellerinin nemini arttırır, kırılmaları önlemeye yardımcı olur. Zeytinyağlı, badem yağlı, defne yağlı saç şampuanları kullanmak; saç problemleri ve kepeğin önlenmesine katkıda bulunabilir. Saç derisinin ph değeri 5.5 olduğu için bu değere yakın şampuanlar kullanmayı tercih etmelisiniz. Soğuk ve sıcak su uygulaması yaparak saç derinizdeki kan dolaşımının hızlanmasını sağlamanız deri açısından faydalı olacaktır. Saç derinize yapacağınız masajlar da kan dolaşımını hızlandırır.

Saçlarınızı düzenli olarak kestirmek ve sıkı toplamamak, uzun süre güneş ışığında kalmamak, ağır diyetlerden kaçınmak da saçlarınızı korumak için alabileceğimiz önlemler arasında.

Eğer profesyonel bir yardım almak isterseniz kuaförünüzdeki saç bakım uzmanınıza bu konuda danışabilirsiniz. Trend saç bakım yöntemlerinden biri de saç botoksu! Saçlarınızın profesyonel bir bakım ile canlanmasını ve ilk seansta dahi farklılığı görmek istiyorsanız, kuaför salonlarında yapılan bu uygulamayı deneyimleyebilirsiniz.