RECEP USTA RÖPORTAJI

/MOODBOARD/

 

E:Recep Usta Kimdir? Oyunculuğa nasıl başladı? Kısaca senden dinlemek isteriz.

Recep: 02.11.1997 İstanbul doğumluyum. Çocukluğumda uzun süre düşünme fırsatı bulduğum ve on altı yaşımda da net bir karar alarak yürümeye başladığım uzun ve keyifli bir maratondur benim için oyunculuk… On yedi yaşımdan itibaren hayatımın büyük bir kısmı, metot eğitimleri ve tiyatro sahnesi ile geçti. Bulunduğum yolun çok fazla öğretilerle dolu olduğunun farkındalığıyla, bu uğurda Recep olarak tekamül etmeye devam ediyorum diyebilirim…

Tulum: Sezgi Tüzel

E:İlk oyunculuk deneyimini nerde yaşadın?

Recep: İlk oyunculuk deneyimim tiyatro sahnesinde gerçekleşti. Birden fazla özel tiyatroda yer aldım ve genç yaşımda devlet tiyatrosuyla da çalışmak benim için keyifli oldu. Şahsiyet de benim ilk dizi projem oldu.

E:Oyuncu olmak sana neler kattı? Hayatında neler değişti?

Recep: Kaderimin sorumluluğunu almayı ve sabırlı olmayı öğretti. Hırs ve istikrarın arasında ki o ince çizgiyi yakından deneyimleme şansı verdi bana. Ön yargılarımı bırakmamı sağladı ve bana mücadele edebileceğim çok güzel bir alan tanıdı.

E:Mesleğinle ilgili kendini ne kadar ileriye götürebileceğini düşünüyorsun? Bununla ilgili ileriye yönelik en büyük hedefin nedir?

Recep: En iyisi olmak, en iyisini göstermek ve bu uğurda çabalamak… İlla ki hedeflerim var fakat bunların sürekli değişkenlik göstereceğinin farkındayım. Her aştığım hedef bir sonraki doğursun, o da bir sonrakini, ötekisi bir sonrakini… Benim hedefim bu işi en iyi şekilde ve layığıyla yerine getirmek/yapıyor olmak.

E:Kardeşlerim dizisine nasıl dahil oldunuz? Bize o süreçten biraz bahseder misiniz?

Recep: Konya’da başka bir işi tamamlamak üzereyken ‘Kardeşlerim dizimizle görüşmelerimiz başladı. İstanbul’a döndüğümüzde görüşmelere devam ettik ve böylece ben de dahil olmuş oldum. İyi ki bu güzel projenin içindeyim.

Ceket & Pantolon : Emre Erdemoğlu

E:Berk karakterini ilk okuduğunuzda neler hissettiniz? Rolü kabul etmenizde ne etkili oldu?

Recep: Anlaşıp anlaşamayacağımız konusunda ilk defa tereddüt etmiştim Berk için .. Ama hikayesi açıldıkça ve onu ben dahil izleyici de daha yakından tanımaya başlayınca çok iyi uyum sağladık diyebilirim. Ben onun acılarına ve mutluluğuna ortak oldum, o da bana bunu yapabileceğim bir şans tanıdı…

E:Set dışında zamanını nasıl değerlendiriyorsun? Hobilerin var mı?

Recep: Boş günlerimde izler, okur ve dinlenirim. Bolca düşünür ve hayaller kurarım. Doğayla iç içe olmak bana ilham veriyor. Spor yaparım sağlığıma ve fiziğime iyi bakmaya çalışırım.

Ceket: Gökhan Yavaş / Pantolon: Niyazi Erdoğan / Kolye: Gülce Dereli

E:Bakımlı bir erkek misin? Kendine bu anlamda zaman ayırır mısın?

Recep: Bakımsız bir insan değilim ve kendime gerekli zamanı tabi ki ayırırım. Ama bakımsız yaşayamam gibi bir kafada da değilim… 🙂

E:Herkesin zorlu dönemleri olur. Böyle zamanlarda kendini nasıl motive ediyorsun?

Recep: Akışa bırakıyorum kendimi. Her zaman güneş açmayabilir ama dört mevsim yaşıyoruz.  Zorlu dönemlerde herkes gibi ben de zoru yaşıyorum. Ama günün sonunda zor olanın bana ne öğrettiklerine bakıp hayatıma devam ediyorum.

 

E:Hayata karşı seni daha çok güçlendiren ve motive eden bir sloganın var mı?

Recep: Hayal et ve olmuş gibi yaşa!

E:Oyuncu olmak isteyenlere ne gibi önerilerin olur?

Recep: İnan ve mücadele et. İnancın gücü önünde hiç kimse, hiçbir şey duramaz. Sadece oyunculuk için değil de naçizane bir önerimdir.

Ceket & Pantolon: Emre Erdemoğlu / Gömlek: Zara

Ceket & Pantolon: Melik Kam / T-shirt: Zara / Kolye: Gülce Dereli

Ceket & Tshirt & Pantolon: Gökhan Yavaş / Ayakkabı : İlvi

 

/MOODBOARD/

Recep Usta @recepustaa

Fotoğraf : Kaan Bülbüloğlu @kaanbulbuloglu.studio

Moda Editörü : Irmak Özdener @irmakozdener

Makyaj : Serkan Kalmaz @theserkankalmaz

Saç : Rıdvan Deniz @_ridvandeniz

Styling Asistanları : Muratcan Hoşgören @muratcanhosgoren

Nil Akınvar @nilakinvar

Röportaj : Akın Özışık @akin.ozisik

Mekan : Studio Kafası @studiokafasi

Menajerlik : Icon Talent @icontalentofficial

PR : Başak Güneşberk @basakgunesberk