Protez Tırnak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tırnak Protezi Nedir?

Tırnak protezi esasen tırnakların mekanik olarak hasar görmesi veya tırnak hastalıklarının oluşması durumunda tırnak plağına uygulanan bir işlemdi. Ancak yıllar içinde zayıf tırnağa sahip kişiler ya da estetik kaygı ile daha bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen kişilerce tercih edilir oldu.  Bay Josef Greppmayer (1901–1977) tarafından geliştirilmiş ve aynı zamanda 1953’te patenti alınmış bir uygulama olduğunu söylesem sanırım şaşırırsınız. . Yöntemin sürekli geliştirilmesi ve iyileştirilmesi nedeniyle, günümüzde protez tırnak uygulamasının optimal (en uygun), çeşitli ve yeterli yöntemi haline gelmiştir.

Tırnak protezi için en doğru zaman hangi zamandır?

Tırnak protezlerini tercih etmenin en önemli nedeni tırnak düzeltme imkanıdır. Unguisan(sağlıklı tırnak), çok çeşitli tırnak problemlerini tedavi etmek için kullanılabilir: tırnak plağının tramvatik kaybını takip eden durumlar, mekanik hasarlar, tırnak hastalıkları ve kozmetik kusurlar gibi durumlarda kullanıldığı gibi Sadece estetik olarak daha iyi görünmesi için de tercih edebilirsiniz.
Protez tırnağın rengi, şekli ve özellikleri doğal bir tırnak görüntüsü oluşturur. Tırnak protezi yaptırdığınızda kendinizi iyi hissedersiniz ve hayat kalitenizde bir değişiklik olmaz. İşlemden çıkar çıkmaz normal hayat rutininize dönebilirsiniz.

Protez Tırnak alttaki tırnağa zarar verir mi?

Hayır, protez tırnak yavaşça büyürken, doğal tırnağın geri kalanı altında korunarak büyür. Bir tırnak protezinin ortalama ömrü altı haftadır. Protezin basınca, şoka maruz bırakılması veya uzun süre suya batırılması kullanım ömrünü kısaltacaktır. Doğru bakım ile protez daha uzun süre dayanır. Protez uzadığında veya gevşediğinde çıkarılır ve yerine yeni bir protez konur. Bu ağrısız tedavi, diğer tedavilerle birlikte yardımcı bir terapi olarak veya bir ön tedavi olarak gerçekleştirilir. Ya da sadece estetik olarak daha bakımlı tırnaklara sahip olmak için değerlendirebilirsiniz.

Protez tırnak tedavisinde kullanılan ürünlerin kaliteli olması ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanması en önemli kriterdir. Protez tırnaklarınızın ve yapışkanın cildinizle temas ettiğinden dolayı, onaylı bir ürün olmasına dikkat edin. Gerçekleştirilen işlemler sertifikalı uzmanlar tarafından yapılmalıdır.
Pek çok sektörde olduğu gibi birçok güzellik merkezi var, ama sağlığınıza sizin kadar önem veren uzmanlara kendinizi teslim etmenizi öneririm.