OZAN DAĞGEZ RÖPORTAJI

E: Baht oyunu ile renkli bir karaktere hayat veriyorsun bu süreç senin için nasıl ilerliyor, senden dinleyelim mi?

Ozan Dağgez: Tarotçu Evren karakterini canlandırmak inanılmaz keyif veren bir rol. Bunun en önemli sebebi de bu karakterin hem kendi içinde iniş çıkışlarının olması hem de etrafındaki insanlara kendini bambaşka biri gibi gösterme çabası ve bununda beraberinde getirdiği hayat mücadelesi. Zaten içinde bulunduğu olaylara verdiği tepkiler onu oynarken keyif aldığım en önemli yanları.

 

E: Spor bakım moda konularıyla aran nasıl ?

Ozan Dağgez: Spor ve bakım günlük yaşantımda önemli bir yer tutmakta. Moda ise yakından takip ettiğim bir kavram değil ama o senenin erkek trendlerine şöyle bir bakarım. Sonuçta yıllar içerisinde oluşturduğum bir stilim var ve birkaç yeni parça ile stilimi yenilerim. Sporu küçük yaşlardan beri hiç bırakmadım. Dalış, sörf ve yelken sporları Bodrum’da büyüdüğüm için ilk ilgi alanlarım oldu ve hala yazları vazgeçilmezim. Bunun yanı sıra cross fit ve uzun mesafe koşuları diğer ilgi alanlarım.

E: Yapmayı en çok sevdiğin şey?

Ozan Dağgez: Tek bir şey ile bunu sınırlayamam. Yapmayı çok sevdiğim ve keyif aldığım oyunculuk, ailemle vakit geçirmek ve zaman buldukça sanatın diğer dalları ile ilgilenmek.

 

E: Ozan’ı biraz senden dinleyelim mi?

Ozan Dağgez: Kendi rutinleri olan bir adamım. Sabahları ilk iş nefes ve yoga çalışmalarımı yaparak güne başlarım. Bu da zaten koşuşturma içinde olan hayatımıza daha sakin ve net bir şekilde yaklaşmamı sağlıyor. Kitap okumayı, müzik dinlemeyi ve farklı dünyalar keşfetmeyi çok severim.

 

E: Aşk senin için?

Ozan Dağgez: Aşk hayatta olmazsa olmazım. Doğaya, denize, insana her türlü canlıya karşı. Kısaca hayata aşk ile bağlı bir insanım.

E: Oyunculuk senin için ne ifade ediyor? Rolüne hazırlanırken nelere dikkat edersin?

Ozan Dağgez: Hani derler ya ‘’Bir daha dünyaya gelsem yine aynı işi yaparım’’ diye EVET işte oyunculuk tam olarak bunu ifade ediyor. Bütün zorluklarına rağmen yine de mesleğine tutkuyla bağlı birisiyim. Yeni bir kimliğe bürünmek, her seferinde yeni bir maceraya atılmak yaptığımız işin en keyifli yanlarından. Yeni bir karakter oluştururken bu zamana kadar yapmış olduğum bütün gözlemlerimi bir araya getiririm. Yürüyüşü, konuşması, tavırları, anlık tepkileri birçok kişiden alıp bir kimlikte toplarım. Ve bir süre sonra evde yeni biri gezinmeye başlar işte o an ‘’evet oluyor’’ derim.

Foto: Emre Yunusoğlu
Styling: Gökçe Kerimoğlu
Saç makyaj: Aylin Aydın