OFİSTE MOTİVASYONU ARTTIRMANIN 5 YOLU

MÜZİK EN MOTİVE EDİCİ YÖNTEMLERDEN BİRİDİR

Müzik hayatın her noktasında motivasyon görevindedir. İş hayatında da müzik en önemli motivasyon araçlarından biridir. İş hayatında müzik enerji aynı zamanda dinlemek için muhteşem bir iş arkadaşıdır. Yorulduğunuzu hissettiğiniz an da açacağınız müzik sizi dinlendirip geri enerjik bir şekilde işe dönmenizi sağlayabilir. Genellikle sözsüz ve sakin olan ofis motivasyon müzikleri mutluluk seviyenizi arttırıp motivasyonunuzu yükseltir.

 

İŞ ARKADAŞLARINIZLA BİRLİKTE ETKİNLİKLER YAPABİLİRSİNİZ

İş yerlerinde çalışma arkadaşlarının uyum içinde olması başarıya ulaşmak için çok önemli bir konudur. Ayrıca iş arkadaşlarınızla olan uyum sizin çalışma temponuz, aynı zamanda motivasyonunuzu yükseltecek bir eylemdir. İş arkadaşlarınızla ofis dışında yapacağınız arkadaş buluşmaları ofis içindeki enerjinize de mutlaka yansıyacak ve daha mutlu bir çalışma ortamı elde edeceksinizdir.

ÇALIŞMA ORTAMINIZI DEKORE EDİN

Çalışma ortamı motivasyon ve enerji için çok önemlidir. Eğer çalıştığınız ortamda sizi rahatsız eden bir durum varsa bu çalışma temponuza ve veriminize de fazlasıyla yansır. Çalışma ortamınızı eğer komple istediğiniz gibi dekore edemiyorsanız sizi gördüğünde mutlu edecek küçük objeler, saat veya tercihinize göre yastık kılıfı koyarak kendinizi motive edebilirsiniz.

 

HAREKET ETMEYE ÖZEN GÖSTERİN

Hem sağlık açısından hem de motivasyon bakımından vereceğiniz 10-15 dakikalık molalar sizin enerjinizi yükseltmeye yarayacak önemli unsurlardan biridir. Verdiğiniz bu molalarda ortam değişikliğine gitmeniz hareket etmeniz enerjinizi yükseltirken motivasyonunuzun da yükselmesini sağlayacaktır.

 

İŞ PLANLAMASI YAPIN

Belirli bir strateji oluşturarak gündelik işlerinizi günün belli saatlerine bölerek tamamlamaya çalışabilirsiniz. Sabah saatleri motivasyonunuzun en yüksek olduğu zamanlardır. Bu saatlerde en zorlu işleri bitirerek günün geri kalan vakitlerinde küçük işleri daha keyifle halletmenizi sağlar. Böylece gün boyu kendinizi zorlamadan ve motivasyonunuzu düşürmeden verimli bir şekilde çalışma yoğunluğunuzu yönetebilirsiniz.

 

Hamiyet Aktaş