NİLSU BERFİN AKTAŞ RÖPORTAJI

 

E: Nilsu Berfin Aktaş’ı senden dinlemek isteriz? 

Nilsu Berfin Aktaş: Nilsu dışarıdan tam olarak nasıl bir izlenim yaratıyor bilmiyorum ama, benim bildiğim tanıdığım Nilsu her şeyi içinde yaşayan, duygularını çok dışa vurmayan, hassas ama güçlü durmaya çalışan, aslında kendi duygu ve düşüncelerinden çok karşısındaki insanı düşünen, konuşmadan önce kelimeleri tartıp biçen ve ona göre konuşan, karşısındaki insanı kırmamak için elinden gelen her şeyi yapan fakat sürekli kırılan ve bunu belli etmeye bile çekinen bir kız aslında biraz da başkalarından çok kendini düşünse daha mutlu olabilecek. 

 

E: Oyuncu olmak çocukluk hayalin miydi? Oyuncu olmasaydın hangi mesleği seçerdin?

Nilsu Berfin Aktaş: Aslında hayal değil de hedefimdi. Koymuştum kafama bir kere… Ve bunun için elimden geleni yaptım hala da yapmaya devam ediyorum. Kendimi bildim bileli hep sanatın içinde olmak istedim, içlerinde en çok oyuncu olmak ağır basıyordu henüz olmadım tabi olma aşamasındayım. Eğer oyunculuk kariyerim olmasaydı ressam olmayı deneyebilirdim.

E: Oyuncu olmaya karar verirken bir rol modelin oldu mu?

Nilsu Berfin Aktaş: Küçükken ‘Leon‘ filmini izledim ve orada Natalie Portman‘ı çok beğendim. O rol modelim ya da ilham aldığım kişi olabilir.

E: Üç kelime ile kendini tanımlasan? 

Nilsu Berfin Aktaş: Eğlenceli, güçlü, vazgeçmeyen… 

E: Makyaj yapmayı sever misin? Favori makyaj ürünlerin varsa bizimle paylaşır mısın? 

Nilsu Berfin Aktaş: Aslında çok sevmem. Günlük hayatımda neredeyse hiç makyaj yapmam, yaptığım zaman da renkli renkli rujlar, far paletleri, allıklar beni cezbeder.

 

E: Moda ile aran nasıl? Trendleri takip ediyor musun? Sadeliği mi yoksa şıklığı mı tercih edersin? 

Nilsu Berfin Aktaş: Modayı takip etmeyi, iyi giyinmeyi çok severim ama öyle çok modaya uyduğumda söylenemez. Kendi içinde rahat hissettiğim kıyafetler tercih ediyorum, genelde spor giyinirim yani spor şıklığa önem veririm.

E: Elbette geleceğe yönelik planların vardır. Bir sıralama yapsan bu planlar içerisinde senin için öncelikli 3 şey ne olurdu?

Nilsu Berfin Aktaş: Tabi ki öncelikle güzel, iyi ve başarılı bir kariyer ayrıca müzikal ve tiyatro yapmayı da çok isterim mesela… İkinci olarak kendime ayırdığım değerli ve keyifli zamanlar. Son olarak şehir, şehir ülke ülke, gezmek yeni yerler keşfetmek yeni insanlar tanımak dolu, dolu yaşamak.

E: Sence Aşk?

Nilsu Berfin Aktaş: Aşk çok inandığım bir duygu değil ben sevgiye daha çok inanırım bir yerde okumuştum bir çiçeğe aşık olursanız onu koparıp eve götürürsünüz fakat bir çiçeği severseniz onu her gün sularsınız. 

 

E: Sana göre oyunculuk sektörü nasıl bir yer? 

Nilsu Berfin Aktaş: Her iş alanında olduğu gibi çok emek vermek gerekiyor. Beklemeyi, planlamayı, sindirmeyi öğrenmek gerekiyor. Büyük enerjilerin çarpıştığı fakat önünde sonunda iyi olanın kalabildiği bir sektör. Bu sektöre girmek bazen şans, bazen çok kolay bazen de çok zor. Ancak bana göre önemli olan sektörde nasıl kalıcı, nasıl saygın kalabileceğini ve iyi iz bırakabileceğini bilmek ve uygulamak.

E: Bu ay yenilik zamanı dedik ve moodumuzu #renewmood yaptık. Yeni bir yılla birlikte senin yenilenme planların neler?

Nilsu Berfin Aktaş: İç dünyamı yenilemek, değişime ve yenilemeye oradan başlarsam bu güncel yaşantıma da yansıyacaktır. Bir bakarsınız saçlarımı kısacık yapmışım. Hiç belli olmaz neleri yenileyeceğim ve değiştireceğim 

Nilsu Berfin Aktaş’ı takip etmek isterseniz Instagram hesabı: @nilsuberfinaktas

Fotoğraf : Orçun Mutlu @orcunmtl

Styling : Özgür Yüksel @yukselozgur

Makeup : Mesut Özuzun @mesut.ozuzun

Makyaj Asistanı: Gizem Nacak @gizem.nacak

Saç : Mert Pekgüzel @mert.pekguzelofficial

Röportaj: Akın Özışık @akinozisik

Mekan : B’artist @biart.ist