NİLAY DENİZ RÖPORTAJI

E:Bize biraz kendinden bahseder misin? Nilay Deniz kimdir? Oyunculuğa ilgisi nasıl başladı?

Nilay Deniz: Oyunculuk kariyerime erken başladım. 16 yaşındaydım. Hatta benim oyunculuğa başlamam şanstı diyebilirim. Sonrasında disiplinli olmam önemliydi. Yapacaksam ya tam yaparım ya da hiç yapmam. Ve işlerimde hep kalbimin sesini dinlerken bu yolculukta hislerim en büyük yardımcım oldu Çocukluğumdan beri annemin benim için hayalleri vardı. Annemin yönlendirmeleriyle doğru adımlar attım ve buradayım. Aile desteği çok önemli ve benim ailemde benden hep bir adım önde beni yüreklendirerek doğru adımlar atmamı sağladı. Bastığım yer hep sağlam oldu. Geldiğim yerden, olduğum kişiden, ailem sayesinde çok mutluyum.

E: İlk oyunculuk deneyimin nasıldı?

Nilay Deniz:Bu macera Ankara’da Behzat Ç bir Ankara polisiyesi ile başladı. Sonraları nasıl olduğunu bile anlamadan çok çalıştım. Bir sürü güzel işte bir sürü güzel insanla çalıştım. Behzat Ç. ‘den sonra Mor Menekşeler 20 dakika, Güneşi Beklerken, Aşk Yeniden, Dayan Yüreğim, Ateşböceği… Hepsi birbirinden farklı ve güzel deneyimlerdi.

E: Oyuncu olduğundan bu zamana kadar hayatında neler değişti? Oyunculuk sana neler kattı?

Nilay Deniz: En büyük idealim hayatımda yaptığım her şeyi içime sinerek yapmak ve sonunda keşke dememek. Şimdiye kadar da iyi ilerliyor. Hayaller tükenmez hatta saymakla da bitmez. Ben hayallerinin peşinden giden biriyim. Gerçekleşen her hayalim bir sonrakini doğuruyor. Oyunculuk serüvenimde her zaman gidebildiğim yere kadar gitmek, önceki yaptığımın daha iyisini yapmak.

E:Oyunculukla ilgili kendini geliştirmek için neler yapıyorsun? Bu konuda kendini nasıl motive ediyorsun?

Nilay Deniz: İyi gözlem yapıyorum, doğallıktan yanayım ve azimliyim. Rol modelim yok ama izlediğim, dinlediğim birçok oyuncu ve projeden iyi şeyler öğrenmeye bakıyorum.

E: Kendinle barışık mısın? Değiştirmek istediğin bir yönün var mı?

Nilay Deniz: Kendimle genel olarak barışığım. Ama herkes gibi arada düştüğüm zamanlar da oluyor.  Bu dönemlerde sarılmak beni çok sakinleştirir ve huzur verir. Hayatı akışına bırakırım. Hiç hırslı değilim. Galiba bu benim biraz da kötü bir özelliğim. Ama değiştirmek istiyor muyum tabi ki hayır. Çünkü ben ‘ne yaparsan yap her şey olacağına varıyor’ olayına inananlardanım. Ben çabalarım, elimden geldiğini yapmaya çalışırım ama günün sonun da olmuyorsa olmuyordur.

E: Eskiden dillere destan aşklar yaşanırmış. Sence aşk hayatta bir kez mi yaşanır?

Nilay Deniz: Eskiden gerçekten daha gerçekçi ve naif yaşanırmış aşklar. Nerde o eski Türk filmlerindeki romantizm diyebilirim Bence aşk çok tesadüfi bir şey. Sürekli bir şey de değil. Anlık olarak oluşuyor. Ve sonra dönem, dönem karşındakini keşfettikçe tekrarlanıyor. Aşkın zamanı ve yaşı yok.

E:. Bir ilişki de senin için en önemli şey nedir?

Nilay Deniz: Uyum, denge ve tabi ki aynı dili konuşabilmek.

E: Bir yere davetliyken hazırlanman ne kadar sürer?

Nilay Deniz: Açıkçası çok spor ve casual kıyafetleri tercih ettiğimden hazırlanmam da hızlı oluyor. Her zaman hafif bir makyaj ve doğal saçlar tercihim.

E: Cildine gerekli özeni gösterir misin? Günlük ya da haftalık bakım rutinlerin var mı?

Nilay Deniz: Cilt bakımında makyaj temizliği bir numara benim için. Arındırma yani… Arınmış bir cilt benim için yeterli. Yediğim içtiğim şeylerde cildime zarar vermiyorsa cildime uygun, doğal arındırıcı bir ürün, nemlendirici, güneş kremi. Bir de dediğim gibi cildin ihtiyacına göre profesyonel cilt bakımı her daim olmazsa olmazlarım.

E: Hayattaki en büyük tutkun nedir?

Nilay Deniz: Bu hayatta tutku olmadan başarılmış hiçbir büyük şey yoktur. Benim de en büyük tutkum  çalışma enerjim.

@moodboardmags

@moodboardmags
Nilay Deniz @aydeniznil

Fotoğraf : Serkan Özalp @serkanozalp
Moda Editörü & Prodüksiyon : Irmak Özdener @irmakozdener
Makyaj : Rufiye Kalmaz @rufiyekalmaz1
Saç : Akın Ünal @akinunalofficial
Video : Yuşa Ebrar Dursunoğlu @yusaebrar
Fotoğraf Asistanı : Doğan Soykan @dogartt
Moda Editörü asistanı : Başak Varol @bavrol_
Röportaj : Akın Özışık @akinozisik
Mekan : Hypnos Yat @istanbulteknekiralama
Pr : Burcu Bulut @burcubulutcan
Menajer : Beyza Eraydın @beyza_eraydin @ph7entertaintment