MİRAY AKAY & ERDEM ŞANLI RÖPORTAJI

/MOODBOARDMAGS/

E: Aşk senin için ne ifade ediyor? Herkes için aynı mı yoksa hepimiz farklı mı yaşıyoruz? 

Miray  Akay: Aşk benim için erdem 🙂 ben aşkın her zaman iyileştirici gücüne inanıyorum Bence aşk parmak izi gibi herkesin kendine özel bir aşk yaşayış tarzı vardır. Ve bence her aşka saygı duyulmalı. 

Erdem Şanlı : Sizi bilmem ama benim için aşkın tanığı Miray’dır. Miray’ın her anına aşığım ben. Bir bakışına, bir sözüne, bir gülüşüne. Sanırım aşk böyle bir şey. Hani aşk biter sevgi kalır derler ya pek inanmıyorum. Miray’ın varlığına aşığım ben.

E: İlk görüşte aşka inanır mısın? 

Miray Akay: Bu hayatı algılayış biçimine göre değişir, kimileri için ilk andan vurulmak kimileri için de son anına kadar kalmak önemlidir Benim için her ikisi de önemli 🙂 Yani hem evet hem hayır 🙂 

Erdem Şanlı: Hayır 🙂 Çoğu insan aşık olduğunu sanıyor ilk görüşte. Bence o ilk görüşte karşındaki insanı çekici bulmanın verdiği hislere aşk deniliyor. Tanımadığın, bilmediğin bir insana nasıl aşık olabilirsin. Heyecanlanmak ya da karşındaki insanı beğenmek aşk değildir. Onunla vakit geçirirken onunla bir şeyler paylaşırken o anın içinde aşık olursun ve aşık olduğunu anlamazsın bile:)

E: Bir ilişkiyi güçlendiren ve devam etmesini sağlayan en önemli şey nedir?

Miray Akay:  Bence en önemlisi empati ve sadakattir.  

Erdem Şanlı: Hayallerdir bence. Biz çok hayal kurduk. Söz verdik birbirimize. Yavaş yavaş her hayalimizi gerçekleştiriyoruz. Ve daha fazlasını gerçekleştirmek için çabalıyoruz. Saygı, sevgi, sadakat, anlayış vs. demiyorum. Çünkü bunlar zaten olması gerekiyor bir ilişkide.

E: Aranızda benzer yönler var mı? 

Miray Akay: İnanılmaz bir şekilde her şeyimiz benziyor. Erdem benim erkek halim Bende erdemin kız hali gibiyim Benzemeyen çok az yönümüz var 🙂 

Erdem Şanlı: Zaman, zaman birbirimizden farklıda olsak, aslında bir o kadar da birbirimize benziyoruz. Mesela ikimiz içinde arkadaşlarımız ve işimiz ön planda. Bazen birbirimize bir şeyler söyleyecekken aynı anda söylüyoruz ya da aynı tepkileri veriyoruz. Bu durum benim çok hoşuma gidiyor.

E: Birlikte yapmaktan keyif aldığınız şeyler nelerdir? 

Miray Akay: Biliyorum Erdem’ de yazacak bunu ama bu aralar en çok keyif aldığımız şey yemekteyiz ( televizyon programları) izlemek. Mutfaktan çıkmıyoruz açıkçası. Birlikte birçok şey yapıyoruz. Ve bundan fazlasıyla keyif alıyoruz. Çok heyecanlı bir çiftiz :). Kahve çekirdek alıp dedikodu bile yapabiliriz Çok evrenseliz bu konuda 🙂 

Erdem Şanlı: Biz gerçekten her şeyden keyif alıyoruz. Öyle ben erkek işleri yapayım o kadın işleri yapsın gibi bir şey yok aramızda. Her şeyi beraber yapıyoruz. Keyifli olan da bu oluyor zaten. Eğlenmeyi seviyoruz aslında. Her işi eğlenerek yapıyoruz.

E: Aşk uğruna hayatında nelerden vazgeçerdin? 

Miray  Akay: Vazgeçmem gereken şeylerin hayatımda eksikliği beni üzülecekse yaşadığım aşk doğru değildir. Ortak düşüncede buluşup engeller beraber aşılmalı.

Erdem Şanlı : Aşkı yaşamak varken engel neden olsun  Hiç böyle bir ayrımda kalmadım, kalmakta istemem. Bence hayatta bir şeyler için başka bir şeylerden vazgeçmek zor bir durumdur. Bunu sadece aşk için söylemiyorum. Her şey de geçerli. Yaşayamadığın bir şeyin sonucunun ne olacağını bilmediğin için bence insan hep acaba öle yapsaydım nasıl olurdu diyerek düşünür.

 E: Aşk engel tanır mı? Mesafeler aşkı bitirir mi? 

Miray Akay: Kesinlikle tanımaz. Bir kere aşkın önünde engel olmaz.

Erdem Şanlı : Bence mesafeler aşkı bitirmez. Hatta bazı durumda aşkı körükleyebilir bile. Ben aşkı basit bir tanım olarak görmüyorum. Sevdiğin insanı görmesen bile önemli olan onu hissedebilmektir.

E: Aşkın kaderle bir bağlantısı olduğunu düşünüyor musun? 

Miray Akay: attığın adım senin ileriki hayatını belirler. Dinlediğin müzik İzlediğin film Hedeflerin Arkadaş ortamın Neyi istersen neyi çağırırsan ne ile ilgilenirsen onu yaşarsın Bu kaderse O zaman evet 🙂 

Erdem Şanlı: Hayır 🙂 Zaten tanımadığın birine aşık olmazsın ilk görüşte aşka inansaydım kadere de bağlayabilirdim 🙂

E: Evlilik hakkında ne düşünüyorsun? Sence evlilik aşkı öldürür mü? 

Miray Akay: Evlilik benim için bir kavram değildir. Bence bu büyük bir bahane. Aşkı, aşkını sen istemedikçe hiçbir şey öldüremez.

Erdem Şanlı: Ben evliliğin aşkı öldürdüğüne inanmıyorum. Aşk sevdiğin kişiyle yapmayı sevdiğin her şeyi paylaşabilmektir zaten. O yüzden atılan bir imzanın çok farklı etkiler yaratacağını düşünmüyorum.

/MOODBOARDMAGS/

 

@miraslava.kostyeva @erdemsanlii

Fotoğraf:  Nadir Özkan @nadirozkan

Moda Editörü: Irmak Özdener @irmakozdener

Makyaj & Saç: Mesut Özuzun @mesut.ozuzun

Makyaj & Saç Asistanı: Özlem Avan @ozlemavaan

Styling Asistanı: Murat Can Hoşgören @muratcanhosgoren

Video: Kaan Bülbüloğlu @kaanbulbuloglustudio

Fotoğraf Asistanı: Onur Nişantaş @onur.nisantas

Röportaj: Akın Özışık @akin.ozisik

Stüdyo: 124 Sanat Ajans @124sanatstudio