MERT ÖCAL RÖPORTAJI

E: Modellikten oyunculuğa geçmende ki en büyük etken neydi? Seni oyunculuğa yönlendiren bir rol modelin oldu mu?

Mert : Bizim dönemde Best Model yarışması oyunculuğa giriş için en önemli basamaktı. Şu an Türkiye’ de gördüğünüz ne kadar popüler oyuncu varsa yüzde doksanı Best Model yarışmasına katılıp oyunculuğa geçiş yapmıştır. Bende bu sebeple katılıp Türkiye ve dünya birincilikleri elde ettim ve hemen dizi teklifleri gelmeye başladı. Tabi modellik yarışmasında derece yaptığım için bir süre hem oyunculuk hem modelliği bir arada devam ettirdim.

E: İlk oyunculuk deneyimini nerede yaşadın? Nasıldı?

Mert : “Asla Unutma” diye bir diziydi. Ediz Hun ve Hülya Koçyiğit ‘in oğlunu oynuyordum. İlk sahnem havaalanındaydı ve çok kalabalıktı etraf. Elim ayağım dolanmıştı birbirine 🙂  Ediz abi sağ olsun bana çok yardımcı olmuştu. İnsanlar bakıyor tabi çok kalabalık bir ortamdayım ve ilk sahnem. Ve Ediz Hun, Hülya Koçyiğit gibi Türk sinemasının devi insanlarla oynuyorum. Çok stresli olduğumu söyledim. Ediz abi şöyle bir laf etti;  burayı bir karpuz tarlası gibi düşün sana bakan kafalarda birer karpuz dedi. ))) aldırış etme sen sahnene odaklan demişti. Böylelikle ilk sahnemizi bu şekilde çekmiş olduk… ))) unutamayacağım bir tecrübeydi. Buradan kendisine çok selam gönderiyorum .

E: Bu aralar yeni projeler var mı? Teklifleri değerlendiriyor musun?

Mert : Geçtiğimiz aylarda Alper Çağlar’ın yeni sezonda yapımcılığını yapacağı bir proje için el sıkıştık. Kendisini yıllardır takıp ederim ve bu sektörde Türkiye’nin en vizyonlu isimlerinden biridir kendisi. Şu anda bu projeye odaklıyız yakın tarihte start alacağız. Onun dışında yapımcılığını kendimizin üstleneceği farklı projeler hazırlıyoruz şu anda. Bunlarda yeni sezonda dijital platformlarda yer alacaklar.

E: Kendini 3 kelime ile tanımlar mısın?

Mert : Adaletli, vicdanlı, etik.

E: Gelecekten beklentin nedir?

Mert : Gelecekten beklentim artık zamanı geldiği için aile kurmak ve bu ailemin konfor alanını istikrarlı bir hale getirip çocuklarımın ve ailemin geleceğini garanti altına almak.

E: Çok sık seyahat eder misin? En son nereye gittin?

Mert : Çok sık seyahat etmem. Yılda bir veya iki kere çıkarım yurt dışına ama ailem yurt dışına yerleştiği için bundan sonraki senelerde benimde bir ayağım yurt dışında olacak muhtemelen. En son Dominik’ e gittim bu arada :))

E: Ne tarz giyinmeyi tercih edersin? Spor mu klasik mi?

Mert : En rahat nasıl hissediyorsam öyle giyinmeyi tercih ederim. Aslında spor diyebiliriz. Ama gerektiği yerlerde klasik de giyiniyorum tabi.

E: Seni daha güçlü yaptığına inandığın bir sloganın var mı?

Mert : Buna Shakespeare in bir sözü ile cevap vereyim. Bazı yıkılışlar daha parlak kalkışların teşvikçisidir… Olumsuz şeylere çok üzülmem ya daha kötüsünden korunmuşumdur ya da iyi bir tecrübe kazanmışımdır. Bu düşünce tarzıyla kendimi hep güçlü hissetmişimdir.

 

Mert Öcal @mertocl

Fotoğraf : Kaan Bülbüloğlu @kaanbulbuloglu.studio

Styling : Sıdıka Bal @sidikabal_

Makyaj : Serkan Kalmaz @theserkankalmaz

Saç : Burak İleri @burakilerii

Röportaj : Akın Özışık @akin.ozisik

Styling Asistanı : Ecem Nur Nayır @ecemnyy

Video : Serdar Özyurt @sserdarozyurt

Mekan : 124 Sanat Ajans @124sanatstudio

Basın Danışmanı : Başak Güneşberk @basakgunesberk

Menajerlik : b2d İstanbul @b2distanbul