MBFWİ MAKYAJ LOOKLARI

Bütün moda dünyasının heyecanla beklediği moda haftaları, moda endüstrisinin vazgeçilmezi. Birbirinden değerli tasarımcıların yer aldığı defilelere, kulis heyecanları, modeller, makyaj artistleri ve hairstylistler, fashion stylistler ve moda dünyasından herkesin heyecanı ekleniyor ve her yıl bu anlar sabırsızlıkla bekleniyor!

Fashion Week’te bu yıl ilk kez dijitale geçildi. Hem heyecan verici hem de ilk kez deneyimlenen bu anlara tanıklık etmek paha biçilemezdi. Birbirinden farklı makyajların yer aldığı defileler ekim ayında görücülerin karşısına çıkmaya hazır! Galataport’ta gerçekleşen MBFWİ her defile öncesi yine koşturma ile başlayan anlara tanıklık etse de bizler için en farklı olan izleyicisiz olmasıydı. Mevsimsiz yapılan bu moda haftasında birbirinden farklı saç ve makyaj moodları vardı. Çizgisel göz makyajları, parıltılı gözler, nude makyajlar… Kısaca her looku görebileceğiniz makyaj modelleri var bu sezonda. Benim key makyaj artistliğini yaptığım Natalie Kolyozyan defilesinde ise doğal renkleri kullandık. Oldukça soft gözler kontürsüz boyutlandırmalar ile nude dudaklar tercihimiz oldu. Glow ten, allık, highlight ve gözlerde doğal kahve ile soft bir parlaklık… Son dönemlerde en cool makyaj görünümlerini bir arada kullandık diyebiliriz . Oldukça az renk, belirgin allık!

Saçlarda ise doğal toplamalar ile bu görünüm desteklendi. Başarılı hairstylist İbrahim Junior ve ekibi en doğal ve en cool saç moodlarını oluşturdular. Makyaj ve saç birbirinden ayrı düşünülemez, gerçekten bütünlük olmalıydı ve istediğimiz o doğallık ve cool görünümü yakalamıştık! Galataport’un muhteşem atmosferi ve denizin huzur veren maviliği eşliğinde modeller yürüdü ve bu büyülü anlar kayda alındı.  Dünya makyaj markalarının kulislerde yer aldığı her bir defile için hazırlanan eşsiz makyajları ve daha önce konuştuğumuz gibi bu sezon trend olan bir çok görseli göreceksiniz. Sade, yoğun, ışıltılı, çilli, renkli, soft, grafiksel her mood defilelere uyarlanarak yansıtılmış olarak kullanıldı. Markalar ve makyaj artistleri bütün hünerlerini sergiledi.

Bizler önceden yapılan bütün bu süreci heyecanla yaşadık, sizler de umarız beğenerek, severek ve keyifle izler, günlük hayatta kendinize uyarlar ve kullanırsınız.

Her sezon birlikte en fashion makyajları yakalamaya!