KORCAN KOL RÖPORTAJI

E: Korcan kimdir, nasıl oyuncu olmaya karar verdi, bir rol modeli oldu mu, kısaca senden dinlemek isteriz? 

Korcan Kol: İstanbul doğumluyum, aslen Elazığlıyım. 1.90 boyum, 80 kilo, 20 yaşında başarılı bir oyuncu olmak isteyen bir genç diyelim. Film veya dizi izlediğimde kalbimde oluşan farklı bir his vardı her zaman, çocukluğumdan gelen bir şey sanırsam. Hayranlıkla izlediğim oyuncular gibi olmak istemiştim her zaman. Tam anlamıyla 14 yaşında oyuncu olmaya karar verdim. Bir gün aynanın karşısına oturmuştum gece vakti saat bir hayli geçti ama benim oyunculuk maceram için daha çok erken ve yeni başlıyordu. İşte tam olarak o gece “Neden bende oyuncu olmayayım?“ diye kendime sormuştum ve kendime kızdığımı hatırlıyorum. Aslında 110 kilo kimse tarafından fark edilmeyen hatta kilosuyla dalga geçilen bir çocuk olarak o gece saatlerce ayna karşısında sabaha kadar kendimle konuştuğumu hatırlıyorum. Tek istediği oyunculuk olan, çaresiz bir çocuk. Nereden başlayacağını, kime güveneceğini, bu iş için ne yapmam gerektiğini bilmeden ilk önce  kilolarımdan kurtulmam gerektiğini düşündüm ve o gece oyuncu olmaya karar verdim. Karar verdiğim günün ertesi günü spor yapmaya ve diyet yapmaya başladım çünkü rol model olarak gördüğüm insanlar hep zayıf ve fit görünümlü oyunculardı. Ben her zaman zayıf olmak isteyen bir çocuktum. Düşünün 14 yaşına kadar bana kimse sen çok yakışıklısın gibi şeyler demedi. Hiç övgü almadım. Okulda kilomdan dolayı çirkin olarak işaret edilen, fark edilmeyen, dış  görüntüsünden dolayı eziklik yaşayan biriydim. İşte sporu bu sebeple çok seviyorum.  Benim oyunculuğa bu kadar yakınlaşmamı ilk spor sağladı. İnanılmaz bir eforla spor yaptım ve diyet  yaptım, 17-18 yaşlarında bambaşka biri oldum. Artık etrafından dış görüntüsü ile alakalı büyük övgüler alan bir genç olmuştum. Her gittiğim ortamda fark edilen hatta okulda red aldığım kızlar peşime düşmüşlerdi. İnanır mısınız, beni dış görünüşümden dolayı  yadırgayan sevgili olmak isteyip de olamadığım kızlar  benim peşime düştüğünde hiç biriyle sevgili olmadım. Benim yaşadığım kilo sorununu yaşayan gençler adına dış görünüşün önemli olduğunu düşünen bu kızlarda kilolu olduğu için şans verilmeyen erkekler adına intikam aldım diyebilirim.   18 yaşına kadar kendim çalışarak kazandığım ve biriktirdiğim paralarla ufak çaplı oyunculuk eğitimleri aldım. On sekiz yaşına geldiğimde menajerim Selim Akar ile tanıştım ve işte her şey ondan sonra başladı. Yoluma her zaman ışık tutup yanımda olan ve beni kollayan bir menajerin yanı sıra abi edinmiştim. Oyunculuk eğitimlerine devam ettim bir çok auditiona girdim devamın da gelişen olayların sonucunda şu an hayalini kurduğum mesleği yapıyorum ama çocukluktan beri hayalim olan oyunculuk mesleğiyle alakalı iyi bir oyuncu olmak adına daha yolun çok başındayım. Çok başarı için çok çalışmam gerekiyor.

E: Mesleğinle ilgili olarak geleceğe yönelik en büyük planın nedir? 

Korcan Kol: 20 yaşındayım birçok planım ve yapmak istediğim tonlarca şey var fakat bunlardan bir tanesi şu olacaktır. Obezite sorunu ile alakalı bir film çekmek aslında kendi hayat hikayemi oynamak diyebilirim.

E: Set dışında neler yaparsın, zamanını nasıl değerlendirirsin?

Korcan Kol: Kendimle vakit geçirmeyi severim, film izlerim, kitap okurum ve spor yapmayı çok severim. Fitness, kick boks gibi sporlarla vaktimi değerlendiririm. Daima en büyük yatırımı kendime yaparım.

E: Romantik bir erkek misin? 

Korcan Kol: Çok romantik değilim. Aslında hayatımın son dönemlerinde romantiklik duygularımı gösterebileceğim bir ilişki içerisine girmedim. En büyük romantikliklerimi aileme gösteriyorum annem ve kız kardeşime.

E: Hayatta olmazsa olmazların var mı? 

Korcan Kol: Ailem ve annem.

 

E: Bir takıntın ya da vazgeçemediğin bir alışkanlığın var mı?

Korcan Kol: Takıntılı olduğum tek şey yalan ve insanların sahte davranması. Bir insanın yalan söylediğini anladığım an direk silerim dürüstlük benim şu hayatta en önemsediğim karakter özelliklerinden birisidir. Çünkü ben her zaman şeffaf olan bir insanım yalan olmadığı sürece her sorunun çözülebileceğine inanıyorum.

E: Bunlar olmasaydı dünya daha güzel bir yer olurdu diyeceğin 3 şey?

Korcan Kol: Yoksulluk, adaletsizlik ve uyuşturucu.

 

E: Karşı cinste seni en çok hangi özellik etkiler?

Korcan Kol: Doğal olan doğal düşünen doğal ruhlu kadınlardan hoşlanıyorum hatta bu durumu abartabiliriz. Makyaj yapmayan kadın daha çok ilgimi çeker. İlk buluşmaya kırmızı ruh sürmüş biri  kolay kolay dikkatimi çekmez. Düşünsenize bir şey hissetiniz ona olan sevginizi göstermek istediğiniz onu öpmek istediniz işte bu kırmızı buna bir engel kendimi rujla öpüşmüş gibi hissederim. Ben ruj süren bir kadınla öpüşmeyi tercih etmiyorum kendimi gerçekten öpüşmüş gibi hissetmiyorum, Bu  arada günümüzde moda olan uzun tırnaklı kadınlarda dikkatimi çok çekmez nedeni nedir diye soracak olursanız şöyle cevaplayayım. Erkeğin kalbine giden yol yemekten geçer derler, ben uzun tırnaklı bir kadının yaptığı yemeği yiyemem son derece titiz bir insanımdır.  Ben sigara içmediğim için  Sigara içen kadınlarda ilgi mi çekmez. Sigara  kokusunu  hiç sevmiyorum. Yani benimle ilgilenen adaylarının beni etkileyebilmeleri için 3 tüyo vermiş oldum 🙂 Her kadın özeldir, her kadın sevilmeyi hak eder.

E: Sence kadınlar olmasaydı dünya nasıl bir yer olurdu?

Korcan Kol: Biz olmazdık, biz olamazdık. Sizce annesiz bir dünya olabilir mi?

 

Korcan Kol’u takip etmek isterseniz Instagram hesabı: @korcankol

Fotoğraf: Oğuzhan Hasdemir