KAŞLARI DOĞAL FORMUNDA YENİDEN ŞEKİLLENDİRME: LAMİNASYON

Kaş laminasyonu, varolan kıl yapılarının istenilen yönde, hacimde dokuda olması sağlanarak sağlıklı bir görünüme kavuşmasıdır. Çıkış yönü aşağı doğru olan kıl yapısı uysallaştırılıp, seans aralarında yapılan özel bakımlarla kıl yapısındaki tüm kopuk bağlar kilitlenir.

Türkiye’nin ilk kaş ve kirpik bakım merkezi olan Sexylashes Brow Bar, ‘Laminasyon’ işlemini gerçekleştiren uzman bir ekibe sahip. Sexylashes Brow Bar’da, uzmanların kaş sağlığı için özel olarak ürettiği protein yüklemesi ile kaşı disipline eder, sağlıklı ve gür bir şekilde uzamasını sağlar.

Her cilt tipine farklı fondöten seçimi olacağı gibi her kaş tipinde farklı prosedür geçerlidir. Buna sağlıklı karar verebilmek için; yüzünüzü, kıl yapınızı, ve cilt yapınızı yakından görmek ve buna uygun prosedürü yakından belirlemek en doğrusu olacaktır.

Lifting ve Laminasyon Arasında Ne Fark Var?

Öncelikle, kaş lifting ve kaş laminasyonu arasındaki temel farklardan bahsedecek olursak;

Lifting işleminin kıl yapısını yukarı kaldırdığı doğru olsa da, bu işlem yapıldığı sırada, kılın bitimine doğru incelme veya sağa sola doğru yön değişikliklerinin olmasına sebep olur. Bu durum ise, kıl yapısında bağ bozukluklarının meydana gelmesine neden olur.

Aynı zamanda her lifting (kaldırma) ürününü kaşa kullanmak da kaşa zarar veren nedenlerden bir diğeri. Lifting setlerinin yanlış kullanımı  ve yapılan tekniğin hatalı olması, kaş yapısındaki formu deforme eder. Böylece kaş, disiplin edilmek istenirken giderek asileşir.

Kaş laminasyon işleminde doğru ürün, doğru teknik uygulanıp, prosedür sağlıklı bir şekilde tamamlanırsa kaşın yapısı eskisinden daha sağlıklı bir görünüme kavuşur. Bu işlemden sonra, son dokunuş olarak kaştaki pul tabakasına protein yüklenir.

Sizlere tavsiyemiz;

Kaş yada kirpiğe laminasyon yaptırmak istendiğinde, yapılacak yerin uzmanına kullandığı ürünler hakkında bilgi isteyin. Bu ürünlerin sertifikalarını kontrol etmeyi de unutmayın.

Sevcan İpar