KAŞ ŞEKİLLENDİRME TEKNİKLERİ

kas-sekillendirme
Özlem Özdem

Dağınık kaşlar ve kaş makyaj hileleri sayesinde oldukça enerjik, genç ve havalı bir görünüm yakalıyoruz.  Yüz şekline göre kaş modelleri doğru yüz hatlarını yakalamanı sağlayacak. Kaşlarınıza hiç başka bir gözle bakmayı denediniz mi? Her zaman kullandığınız kaşlarınız fazla uzun ya da kısa olabilir, kıvrımı tamamen yanlış yerden verilmiş olabilir veya başlangıç yeri olması gereken yerde değildir.

Salonumuzda yüzünüze en uygun kaş modelini tasarlıyoruz. Servis öncesinde kaş haritası çıkartılarak uygun modele birlikte karar veriyoruz, kaşın başlama kavis ve bitiş noktaları belirlendikten sonra uygulamaya geçiyoruz. Kaştaki  seyrekliğe göre aynı zamanda Brow tinting yani kaş boyası uyguluyoruz. Bu boya kaşta 20 gün kadar kalarak hem yoğunlaştırıp besliyor hem de vereceğimiz şekli ortaya çıkartıyor. Sonrasında özel ağda  sistemiyle kaşı şekillendiriyoruz. Kaş şeklini belirlerken ana dört tane model üzerinde çalışıyoruz.

Bu modeller :

  • Doğal kaşlar
  • Yukarıya doğru taranmış kaşlar
  • Düz kaşlar
  • Kavisli kaşlar

Kaşlarını şekillendirirken yüz hatlarına uygun olmasına da özen gösteriyoruz. Oval yüz şekline sahipsen kavisli kaşlar yüzünü daha uzun göstereceği için küt kaş modellerini tercih edebilirsin.Üçgen yüzlüler ise uzun ve yumuşak kavisli kaş modellerini kullanmalılar. Bu kaş modeli yüzünün daha küçük görünmesine yardımcı olacak. Eğer kare yüz hattına sahipsen yuvarlak kaş modelleriyle yüz şeklini yumuşatabilirsin.

Kaşlarının gün boyu dağınık ve kalın görünmesi için kaşlarını yukarı doğru taraman çok önemli.Yukarı doğru taranan kaşlar fresh ve modern bir stil yakalamanı sağlayacak.

Eğer yüzünde hep bir yorgun ifade olduğunu düşünüyorsan sebebi belki de kaşlarındır. Düşük kaşlara sahip olanlar genelde solgun ve yorgun görünür. Bunun önüne geçmek için kaşlarını yukarı doğru taramalı ve sabitlemelisin. Kaşlarını yukarı doğru taradığında anında enerjik bir havaya büründüğünü farkedeceksin.

Gün içinde kaşlarının sürekli düşmesinden şikayetçiysen kaşlarını kısaltılmasını öneriyoruz. Uzun kaşlar aşağı doğru düşme eğilimi gösterirler. Kaç tasarımı tamamen estetik bir dönüşümdür Biz kaşları seviyoruz.