İstanbul Mekan Önerileri

/MOODBOARD/

Bugün İstanbul’ da keyifle vakit geçirebileceğiniz, arkadaşlarınızla oturup saatlerce sohbet edebileceğiniz mekan önerileriyle geldik!

Hepsi birbirinden tatlı ve keyifli mekanlar. Sizin için hepsini gidip yerinde inceledik!

keyifli okumalar :)

1| Morn Kadıköy

ig: @mornkadikoy

Bir 3 kişi, yiyecek ve şunu diyen bir yazı 'MORN' görseli olabilir

Morn İstanbul Kadıköy’ de Yoğurtçu Parkının hemen karşısında oldukça ferah, geniş ve tatlı bir kafe. Çalışanları da oldukça tatlı.

Kahveleri oldukça keyifli. Özellikle de pastel de nataları..

Pastel de nata bir Portekiz tatlısıdır. Dışında çıtır milföy hamuru, içinde ise yumurtalı bir harç vardır. Harçın üstü hafif bir şekilde yanıktır. İsteye göre üzerine tarçın dökülerek yenilir. Oldukça lezzetli ve hafif bir tatlıdır. Burada ise neredeyse orijinaline yakın bir lezzet var. Özellikle de bu mevsimde soğuk kahvenizin yanına alacağınız bir pastel de nata ile gününüzü daha da güzelleştirebilirsiniz.

Fiyatları ise ortalama. Yazının genel içeriğindeki bütün öneriler ortalama fiyatlara sahip. Pastel de nata’nın 15 tl civarında bir fiyatı var. Kahveler ise 30-40 tl civarında.

afiyet olsun :)

2| Rafine Espresso Bar

ig: @rafineespressobar

Rafine Espresso Bar - yorumlar, fotoğraflar, çalışma saatleri, 🍴 menü, telefon numaraları ve adres bilgileri - İstanbul şehrindeki restoranlar, barlar, pub'lar ve kafeler - Nicelocal.biz.tr

Rafine Espresso Bar, Kadıköy Moda’da yine oldukça tatlı ve keyifli bir kafe. Çalışanları, mekan dekoru ve mekanın verdiği enerji oldukça keyifli ve yüksek. Hem kalabalığa yakın hem de uzak. Şehir merkezindesin ama her şeyden kaçabiliyorsun gibi de..

‘Kendi halinde.’

Evet evet doğru kelime bu. Kendi halinde..

Oldukça kendi halinde ve samimi bir kafe. Şehrin kalabalığından kaçmak isteyen ama aynı zamanda da şehirde kalmak isteyenlere önerebileceğimiz küçük tatlı bir kafe 🙂

Kafenin pesto soslu tostu ise tek kelime ile ‘HA Rİ KA’ . Buraya kadar gelip bu tostu denemeden gitmenizi kesinlikle istemeyiz. Flat white ise burada yapabileceğiniz bir diğer harika seçim.. Yoğun kıvamı ve kahvesinin tadı oldukça lezzetli.

Eğer buraya giderseniz bu ikiliyi alıp tüm dertlerinizden küçük bir anlığını da olsa uzaklaşabilirsiniz..

keyifli seyirler :)

3| Moose Chocolatier

ig: @moosechocalatier

Moose Chocolatier - yorumlar, fotoğraflar, çalışma saatleri, 🍴 menü, telefon numaraları ve adres bilgileri - İstanbul şehrindeki restoranlar, barlar, pub'lar ve kafeler - Nicelocal.biz.tr

Moose Beşiktaş Akaretler’de bir kafe. Yol üzerinde oldukça ferah ve güzel bir konumda yer alıyor. Oldukça lüks görünen bu mekanın fiyatları ise ortalamanın bile altında diyebiliriz. Çalışanları ise oldukça güler yüzlü.

Kahveler çok lezzetli ve tatlılar ise oldukça başarılı. ‘Pate a Choux’ oraya giderseniz mutlaka denemeniz gereken bir tatlı. Çikolatasının tadına ise diyecek söz yok..

Ek olarak mekanın yol üstünde olması ise size yüksek sesle konuşabilme özgürlüğü veriyor.

Yani yaptığımız dedikodunun aramızda kalacağından emini:) z!

 

/MOODBOARD/ 

 

Yazan: ☆Ceren Kaya

ig: @kayaestrella__