İREM YANAR RÖPORTAJI

E: Başarılı ve genç bir makeup artist olarak güzel girişimcilik örneği ile İrem Yanar markası altında takma kirpik ürettin. Senden dinleyelim mi?

İrem Yanar: Bu işe başladığım günden bu yana en büyük hayalim sektörel anlamda bir marka yaratmaktı. Bu marka hayalim bir güzellik salonu açmaktan ziyade benim makyaja olan tutkumu yansıtabileceğim bir alan olması gerektiğine inanıyordum. Bir marka oluşturma fikri buradan çıktı diyebilirim. İlk ürünümün takma kirpik olma hikayesi şöyle; benden makyaj ile birlikte hatta zaman zaman makyajdan dahi daha çok istenen işlem kirpik botoksu olmuştur. Hem benim hem de misafirlerimin en çok rehavet gösterdiği ve benimde makyajda dudakların olduğu kadar kirpiklerin de çarpıcı bir alan olduğuna ve özen gösterilmesi gerektiğine inandığım ve mutlak özen gösterdiğim bir alan olmuştur kirpikler. Profesyonel makyajın en büyük tamamlayıcı parçası olduğuna inandığım takma kirpikleri benim gözümden, benim görmek istediğim dokudan ve düzenden kullanmak istememin bu büyük hayalin ilk adımını atmama ilham olduğunu söyleyebilirim. Tabii bu bir başlangıç, bu alanda birçok çalışma birçok plan ve fikirler var. Büyük titizlikle ve çok iyi bir ekip ile gelecek diğer ürünler için harıl harıl çalışıyoruz diyebilirim.

E: İrem Yanar kirpikleri kullanıcılara neler vadediyor? Üç farklı versiyonu olduğunu biliyoruz. Biraz bundan bahsedebilir misin?

İrem Yanar: Kirpiklerim 3 boy: Live it, take it ve feel it. ”Live it” en doğal olanı günlük kullanımda batma ve atma yapmıyor. Çünkü tam göz şeklinde tasarlandı. ”Take it” orta yoğunlukta gündüz başlayıp şık bir davete de katılabilirsiniz ”take it” ile. ”Feel it” en yoğun olan kirpiğimiz . Yoğun ve seksi adından da anlaşıldığı üzere. Hissetmek gerekiyor onu, her şeyde olduğu gibi önce kendimiz hissedeceğiz ki karşı tarafa da hissettirelim. 3 kirpiğin de ortak özelliği en az 15-20 kullanımı olması ve ipek kirpikten tasarlanması.

E: 2021 makyajlarında bizleri neler bekliyor ?

İrem Yanar: Yeni yılda gözlerde eyeliner ön plana çıkıyor. Bakır farlar ise her sene olduğu gibi bu yılın da göz bebeği olacak. Gözlerde bal rengi ışıltılı göz kalemlerini daha çok göreceğiz. Bu da gözlerin odak noktası olmasını sağlayacak. Daha da cesur bir adım atarsak keskin gölgelerle belirginleşmiş elmacık kemikleri, likit allıklarla bütünleşmiş olacak. Kaşlarda sıklıkla yapılan kaş laminasyonu işleminin bize bıraktığı etkilerden dolayı, kaş jöleleri makyaj çantalarının vazgeçilmez bir parçası olmaya aday. Yazın görünüm olarak ışıltı saçan ten makyajlarının kış mevsiminde mat halini  görebilirsiniz. Highlighterlar ise yerini ışıltılı primerlara bıraktı bile. Dudak makyajında glosslar artık vazgeçilmezimiz! Kırmızı ruj dikkat çekiciliği ile eyeliner çok güzel bütünleşen bir görünüm sağlayabilir.
Fondötensiz görünümün, cildi mümkün olduğunca çıplak tutan bir trendin hakim olduğu 2021’de fondötensiz ama parlak bir ten ön planda. Cildiniz doğal olarak parlamasa bile nemli bir balsam, primer ya da serumla ışıl ışıl parlayan tenler elde edebilirsiniz.
Kaşlar, son on yılda heykelsi Instagram kaşlarından son zamanların ince kaşlarına kadar pek çok şekilden geçti. 2021 makyaj trendlerinde kaşlar önemli bir rol üstleniyor; kaşlarda yeni moda güçlü bir kemer görünümü. Eyeliner ve rimel her makyaj rutininin vazgeçilmezi olmaya devam edecek, yanar döner renkler kesinlikle ilkbahar trendi olacak. Pembeleri, sarıları, mavileri ve yeşilleri göreceğiz. Bu renkler ilkbaharda kendini daha çok hissettirecek.
Ağırlıklı olarak gözlere odaklanan 2021 makyajı için cesur göz kalemlerini ya da farda mücevher tonlarını stoklamayı unutmayın. Kaş kalemi ve kaş jeliyle yaratılan dolgun kemerli görünümle belirgin kaşlar öne çıkacak.
Gözünüzün kıvrımına veya kirpik çizgisine tek başına takılabilen ve makyajı güçlendiren kendinden yapışkanlı ilavelerle daha cesur görünümler elde edilebilecek.