İREM YANAR RÖPORTAJI

İREM YANAR Kimdir?
1998 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Güzellik sektörünün farklı dallarında uzmanlık yapmış bir ailenin içinde büyüdü .Çocukken her gün aynanın karşısına geçip kendine makyaj yaparak başladığı bu hayali, 2012 yılında Maltepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ,Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri bölümünü okuması ile devam etti.
Kendine yeni hedefler koyup ve hayalleri dahilinde bir Make Up artisti olması gerektiğine inandı ve bunu da başardı. 2015 yılında Türkiye’nin en prestijli kuaför solunu olan Yıldırım Özdemir’de çalışırken Şişli Meslek Yüksek Okulundan diplomasını alarak Üniversite mezunu Make-up artisti oldu. Hayallerinden asla vazgeçmeyen İrem Yanar, henüz 20 yaşındayken 2018 yılında gerçeklesen, Uluslararası Markaj yarışmasında birinci olurken 2020 yılında “Yılın En İyi Make-up Artisti” seçildi.Gerçekleştirildiği hayaller ile asla yetinmeyen ve onların peşinden koşan İrem Yanar, makyajın vazgeçilmezi olan 17.10.2020 tarihinde kendi kozmetik markasını kurdu.Takma bütün kirpik ile başladığı bu yolda şimdi ise kaş ve kirpik serumunu müşterileriyle buluşturmanın heyecanı içerisinde

E: Sevgili İrem başarılı meslek kariyer hakkında konuşalım mi biraz? Seninle daha önce kirpik markan hakkında konuşmuştuk? Şimdi ise yeni bir heyecan içindesin. Bu süreci senden dinleyelim mi ?
Heyecanım çok büyük. Aslında ilk hedefim kaş ve kirpik serumumu çıkarmaktı . Fakat ürünümün en iyisi ve etkili sonuç vermesi için sabırla denemelere devam ettik. Keratin ve kolajen bazlı olan ürünüm hem kaşları hem de kirpikleri besleyecek; şeffaf rimel ve kaş jölesi etkisi yaratacak.

E: Peki bu yeni ürünün ile kullanıcılar neler vadediyorsun?
Bir nevi evlerinde kendi kaş vitaminlerini yapacak kullanıcılarım. Diş fırçasıyla kaşlarını tarayarak kan dolaşımını hızlandıracaklar ve  ardında serum ile takviyelerini yapacaklar. Düzenli kullanımda kaş ve kirpiklerde kıl yapısına bağlı olarak  %70-80 dolgunluk, uzama ve yeni kıl kazanımları olduğunu görecekler. Ayrıca onay için Sağlık Bakanlığı’na başvurusu da yapılacaktır.

E: Biliyorsun ki son dönemde temiz içerik oldukça gündemde olan bir konu, içeriğinde neler olacak ?
İçeriği Keratin, Kolajen, Biotin ve Bitki kompleksinden oluşan ürünüm sayesinde gözle görülür sonuçlar alınacak. Ürünüm etkinliği klinik olarak kanıtlanmış aktif maddeler içermektedir, bu sayede kaş ve kirpiklerinize şifa olucak 🙂

E:Henüz 22 yaşında bir marka sahibi oldun. Bize biraz hikayeni anlatır mısın?
Aslında yolun başı da sonuda çok saygı duydugum Yıldırım Özdemir ve Filiz Özdemirden  geçiyor. 15 yaşındayken Yıldırım bey ile tanıştım makyaj asistanı olarak girdiğim salonunda 4 senedir makeup artist olarak çalışıyorum. Bu süreçte her zaman kendimi geliştirmek için çalıştım ve aynı zamanda okullarımı bitirdim.

E:Hazır seni yakalamışken makyaj trendleri hakkında birkaç tüyo istesek?
Göz makyajında parıltılı bakır tonları ön planda. Özellikle buğulu makyajlara çok yakışan bakır farlar arasındaki geçiş de oldukça havalı duruyor. Maskelerden ruj süremez olduk o yüzden göz makyajları ve takma kirpikler çok revaçta oluyor. Sabitlenmiş kaşlar ise herkesin favorisi .