İPEK FİLİZ YAZICI RÖPORTAJI

E: Öncelikle seni biraz tanıyabilir miyiz ? Bize İpek Filiz Yazıcı’dan bahseder misin ?

İpek Filiz Yazıcı: Merhaba 🙂 06.10.2001 tarihinde İstanbul’da doğdum. Hala ailemle beraber İstanbul’da yaşıyorum. Birlikte zaman geçirmekten çok keyif aldığım çekirdek bir ailem var. Ayrıca arkadaşlarıma çok bağlı biriyim. Bir de kedileri çok seviyorum ♥️

 

E: İpek’in oyunculuğa başlama serüveni nasıl oldu?

İpek Filiz Yazıcı:  İlk olarak 4 yaşında bir bebek bezi reklamıyla bu sektörü tanıdım. Ardından birkaç reklam daha çektim. 2017’nin sonlarına doğru ise ‘Kayıtdışı’ dizisinin kadrosuna katıldım. Daha sonra ‘Elimi Bırakma’yla  oyunculuğumu daha da pekiştirdim.. Ve son olarak ise Aşk 101.

 

 

E: Birkaç projede rol aldın ama dönüm noktan AŞK 101 diyebilir miyiz?

İpek Filiz Yazıcı: Bence diyebiliriz. Sizce diyebilir miyiz?

 

E: Aşk 101’de canlandırdığın Işık karakterinde kendine yakın bulduğun noktalar var mı?

İpek Filiz Yazıcı: Işık, okulun en çalışkan öğrencilerinden biri. Çokta duygusal bi kız. Ben çalışkanlık açısından biraz benzediğimizi düşünüyorum. Tabii onun kadar olamasam da ben de zamanında başarılı bir öğrenciydim. Ama olaylara bakış açımız çok benzemiyor. O daha duygusal yaklaşırken ben daha mantık çerçevesinde kararlar almayı tercih ediyorum.

 

E: Aşk senin için ne ifade ediyor ?

İpek Filiz Yazıcı: Aşkın ifade edilebilir bir şey olduğunu düşünmüyorum. Herkesin kendi benliğinde bulması gereken duygularının birleşimi. Ama henüz aşık olmadığımı düşündüğüm için içimde uyandırdığı duyguları henüz ben de bilmiyorum.

 

E: Pandemi sebebiyle askıya alınan “Yeni Hayat” dizisi ile yeniden ekranlarda seni göreceğizJ  Rolüne nasıl hazırlandın ?

İpek Filiz Yazıcı: Evet, ‘Yeni Hayat’ ta ‘Gökçe’ karakterini canlandırıyorum. Aslında çok spoiler vermek istemiyorum. Televizyonda yayınlandığı zaman hep beraber Gökçe’yi daha iyi tanırız. Hazırlık sürecim biraz yorucuydu aslında daha önce canlandırmadığım bir karakter kendisi. Ben de heyecanla kendisini ekranlarda görmeyi bekliyorum.

E: Hayalini kurduğun, oynamak istediğin bir rol/karakter var mı ?

İpek Filiz Yazıcı: Ben her canlandıracağım  karakter için çok heyecanlanıyorum. Her karakterin bana kattığı çok özel şeyler var ve daha yolun çok başında olan bir oyuncu olarak tabii ki içinde bulunmak istediğim bir sürü dünya var.

 

E: Gelecekte yapılacaklar listenin ilk üç sırasında neler var?

İpek Filiz Yazıcı: Aşık olmak, Güzel bir kariyer, Dünyayı dolaşmak

 

E: Bu ay mood’umuz #summermood ; peki yaz senin için ne ifade ediyor ?

İpek Filiz Yazıcı: Yaz, pozitif enerji demek benim için. Arkadaşlarımla bolca vakit geçirmek.  Deniz, kum, güneş … Sevdiğim her şeyin bir arada olduğu koca bir 3 ay demek. Yaz hiç bitmesin!

 

İpek Filiz Yazıcı’yı takip etmek isterseniz Instagram hesabı: @ipekkyazici

 

Fotoğraf: Ali Kangal

Styling: Sıla Ceren Özyurt

Makyaj & Saç: Mesut Özuzun

Video: Atakan Merdan

Prodüksiyon & Röportaj: Irmak Özdener