İNATÇI KADINLAR – BERFE SANCAK

/MOODBOARDMAGS/

Elbise: ERIMOS / see be.  Çorap: Penti  Topuklu Terlik: İlvi  Yüzükler: styliste ait

 

E:  Berfe atletizme nasıl başladı?Berfe Sancak: Atletizm biz de aile geleneği..Annem ve babam 15 yaşındayken atletizm yarışında tanışıp sevgili oluyorlar sonrası biz oluyoruz zaten. 🙂 Erkek kardeşim de sporcu.. Ailem hala sporun içinde.  Alt yapıdan çocuk sporcuları yetiştiriyorlar aynı zaman da Milli takım antrenörlüğü yapıyorlar.. İşin içinde doğdum diyebilirim.

E: Kadın bir sporcu olarak karşılastığın en büyük zorluk neydi?Berfe Sancak: Kadın olmak bu dönemde başlı başına zorken kadın sporcu olmak çok daha zorlayıcı olabiliyor.. başarılı ve güçlü bir kadın olmak çok istenmeyen bi durum. Sporcu olarak karşılaştığım en kötü şey fiziki özelliklerimizin, güçlü ve kaslı görünmesini rahatsız edici bulmaları ve bununla ilgili çok kötü yorumlar yapmaları.. Özellikle ben A milli takımda yarışırken hukuk fakültesinde öğrenciydim. Okulda bazı hocalarım “kız başına” neden bu kadar iş yapıyosun.. “altından kalkamazsın” “ ya okul git ya spor yap bu kadarı fazla” gibi yorumlar yapmışlardı.. bunlar aşılması gereken ve geliştirilmesi gereken konular. Ben tüm inancım ve disiplinimle hepsinin üstesinden geldim..

E: Berfe için “pes etmek” nedir? Hiç pes ettiğin oldu mu?
Berfe Sancak: Hiç pes etmedim.. Pes etmek istediğim anlar tabii ki oldu. Ama neden başladığımı hatırlatırım kendime ben neden burdayım ben buraya gelebilmek için neler yaptım.. Pes etmek için bu yolları yürümedim.. Düştüğüm her an kendimi kaldırdım.

 


E: Yeni bir heyecandan var hayatında “oyunculuk” Nasıl basladı bu ilgi? Neler yapıyorsun?
Berfe Sancak: Benim atletizmden önce tutkum oyunculuktu aslında. 7 yaşında okuma yazmayı öğrenir öğrenmez çocuk tiyatrosuna yazıldım.. Derken sahnenin kendimi bulduğum yer olduğuna karar verdim. Sadece sahnede kendim olabiliyordum.. tiyatro maceram 9 yıl sürdü.. Lise döneminde tiyatroyu bırakarak atletizme yoğunlaştım.. Bu tutkuma kaldığım yerden devam etmek istiyorum.. Yarım kalan bi hayalim var onu gerçekleştirmek için adım attım ve eğitimlerimi almaya başladım. Şu an temel oyunculuk ve kamera önü oyunculuk eğitimi alıyorum aynı zamanda olabildiğince workshoplara katılarak kendimi geliştirmeye çalışıyorum.. Bu tabii sürekli çalışacağım bir süreç..


E: İnat eden ve kendi yolundan giden kadınlara ne söylemek istersin?
Berfe Sancak: Kadın isterse yapar o kadar! Sadece isteyin ve kendinize inanın. Kafanıza koyduğunuz ve yürekten istediğiniz sürece bu hayatta yapamayacağınız bir şey yok çok isteyin çok çalışın. Bunu yapabilcek güce sahipsiniz ♥️

/MOODBOARDMAGS/

Fotoğraf: @tuncasarisen
Styling: @aybikegursu
Saç ve makyaj : @mesut.ozuzun
Yayın yönetmeni: @akin.ozisik
Röportaj: @kardelenayikk
Saç ve makyaj asist: @ozlemavaan
Stüdyo: @motto11production