İLAYDA ÇEVİK RÖPORTAJI

E: İlayda Çevik’i kısaca senden dinlemek istesek?

İlayda Çevik: Ege’de bir sahil kasabasında doğup büyüdüm. Tiyatro eğitimi için İstanbul’a yerleştim. Konservatuvara başladığım yıl kamera ile tanıştım. Yolculuğum böyle başladı. Bu yolda ilk günkü tutkumla daha iyisini yapmak için çabalayan biriyim.

 

E: İlayda bir gününü nasıl geçirir? 

İlayda Çevik: Mesleğimizin getirisi; çalıştığımız dönemlerde vaktimizin çoğu setlerde geçiyor. Kalan zamanı dinlenmek, kendime ve sevdiklerime vakit ayırmak üstüne planlıyorum. Evi ve evde vakit geçirmeyi seven biriyim. Çalışmadığım günleri de çoğunlukla evde değerlendiriyorum. Okuyamadığım kitaplara, izleyemediğim filmlere yoğunlaşıyorum.

 

E: Yaşamın boyunca öğrendiğin en büyük hayat tecrübesi? 

İlayda Çevik: Einstein “Hiçbir sorun onu yaratan bilinç seviyesiyle çözülemez.” demiş. Ben de hayatımı bu perspektifte tecrübe etmeye çalışıyorum. Her zaman başarılı olabiliyor muyum, emin değilim. En azından deniyorum.

E: “Türbülans” isimli bir tiyatro oyunundasın. Biraz konusundan ve oyundaki rolünden bahseder misin? 

İlayda Çevik: 27 Ekim’de prömiyer yapıyoruz. Çok heyecanlı ve mutluyuz. Uzun zamandır hayalini kurduğum bir şeydi yeniden sahnede olmak. Oyunumuzun yazarı Fransız Marc Camoletti. Orijinal adı Boeing Boeing. Ben de hostes Jacqueline’i canlandırıyorum. Fars türünde bir metin. Haliyle ritmi ve enerjisi çok yüksek. Provalarda birbirimize gülmekten durduğumuz anlar oluyor. Bu enerjinin seyirciye de yansıyacağından eminim.

E: Moda ile aran nasıl? Tarzını nasıl tanımlarsın? 

İlayda Çevik: Modayla ilişkim dengeli desem doğru olur sanırım. Trendleri takip ediyorum ama tercihlerimi belirleyen daha çok hislerim oluyor. Bana konforlu ve iyi hissettiren her parça dolabımda yer bulabilir.

 

E: Cildine önem verir misin? Uyguladığın bakım ürünleri varsa bizimle paylaşır mısın?

İlayda Çevik: Cildim setlerde yoğun makyaj uygulamalarına maruz kaldığı için günlük hayatımda makyajı çok tercih etmiyorum ve cilt temizliğine özen gösteriyorum. Cildimin yapısı kuru olduğu için nemlendirici ürünlere ağırlık veriyorum. İçerikleri doğal olan ürünleri tercih ediyorum. Saf gülsuyu ve hindistan cevizi yağı olmazsa olmazlarım.

E: Sonbahardayız ve bu ayki moodumuzu #Autumnmood olarak belirledik. Peki senin mevsimin hangisi?

İlayda Çevik: Ben aralık doğumlu bir kış çocuğuyum. Bir de yeni yıl enerjisine çok inanıyorum. Şehrin o ışıklı haline bayılıyorum. O yüzden benim mevsimim kış!

 

İlayda Çevik’i takip etmek isterseniz Instagram hesabı: @ilaydacevik