İLAY ERKÖK RÖPORTAJ

E: Oyunculuk serüveninin nasıl başladı? İlk oyunculuk deneyimini nerede yaşadın?

İlay : Her şey ortaokul zamanlarımda bir gösteri için Hamlet’ in olmak ya da olmamak tiradını ezberleyip performansa dökmemle başladı. Profesyonel olarak ilk “güneşi beklerken” dizisinde demet karakterinin gençliğini canlandırarak başlamıştım.

E: Oyunculuk ile ilgili ileriye yönelik en büyük hedefin nedir? Bu anlamda kendini nasıl geliştiriyorsun?

İlay : Dünya çapında başarılar sağlamış aranılan bir aktris olmak istiyorum. Oynadığım dizilerin yurtdışında ses getiriyor olması ve sergilediğim performanslar sayesinde uluslar arası ödüller almak, sınırlarımı aşmam konusunda beni daha girişken yaptı. Kendimi durmadan fiziksel ve ruhsal geliştirmeye çalışıyorum. Gittiğim ülkelerde insanların nabzını tutup kendimde eksik olan ne varsa tamamlamaya çalışıyorum.

E: Birbirinden güçlü iki filmle çok yakında beyaz perdede olacaksın.. Neler hissediyorsun? Projeler hakkında biraz bilgi verir misin? Nasıl bir karakteri canlandırıyorsun?

İlay : Kısa sürede çok güzel iki proje yaptım. Heyecanlıyım. Umarım seyirciyle buluştuğunda da yüzlerinde tebessüm bırakabiliriz. 2 filmde de oynadığım gerek partnerlerim gerek kamera arkası ekibimiz çok iyiydi. Bunun sayesinde de o setin yoğun temposunu hissedemedik. İlk filmde,  evlenme teklifi almış bir kadın karakterimiz var. Müstakbel eşini ailesiyle tanıştırmak ister ama babasının tepkilerinden çok çekinir. Adam da ben her türlü aksiyona kol kanat gerebilirim senin için der ve orada hikaye başlar. İkinci filmdeyse, 3 kadın karakterimizin daha önceki yaşadıkları ilişkilerden ders çıkartıp, hemcinslerine de yardım edebilecekleri bir kulüp kurarlar. Sonrasında da işler beklenmedik şekilde farklılaşır.

E: Senin için hayatında ki en önemli 3 şey?

İlay : Sağlık, Sevdiklerim, Kariyer

E: Set dışında zamanını nasıl değerlendiriyorsun? İlginç hobilerin var mı?

İlay : Sette bitiremediğim enerjimi ailemi, arkadaşlarımı ve köpeklerimi görerek harcıyorum. Onun dışında da güzel restaurantlarda tattığım yeni lezzetleri evde denemekten inanılmaz haz duyuyorum. Dövüş sporları yapmayı, özellikle Erdek’ de ayak tenisi oynamayı ve parkurlarda serbest atış yapmayı çok seviyorum.

E: Kozmetik ürünleri aran nasıl? Özellikle tercih ettiğin cilt bakımı ve makyaj ürünleri var mı?

İlay : Bana ve cildime iyi geleceğine inandığım ürünleri kullanıyorum. Kullandığım çoğu ürünlerin markası senelerdir değişmez. Cildimi sabahları temizleme jeliyle yıkayıp, hem renk tonu eşitleyen hem de güneşten koruyan bir nemlendirici kullanıyorum. Dışarı çıkarken genelde kullandığım makyaj ürünleri rimel ve dudak nemlendirici oluyor.

E: Herkes gibi senin de stresli dönemlerin oluyordur. Bu gibi zamanlarda kendini nasıl motive ediyorsun?

İlay : Vakit bulduğum her anda, deniziyle, doğasıyla huzur bulacağım bir yere kaçıyorum. Tatlı bir müzik eşliğinde köpeklerimle oynamaya bayılıyorum. Eğer evimdeysem de izlemediğim filmleri izlemeyi veya çizim yaparak kafamı boşaltmayı çok seviyorum.

 

E: Hayata bakış açın nedir?

İlay : Kelebek etkisi her şey her şeyle bağlantılıdır. Yani; en ufak şeyde ki bir değişim alakasız gözüken başka bir şeye etki edebilir…

İlay Erkök @ilayerkok

Fotoğraf : Kaan Bülbüloğlu @kaanbulbuloglu.studio

Styling : Sıdıka Bal @sidikabal_

Makyaj – Saç : Mesut Özuzun @mesut.ozuzun

Röportaj : Akın Özışık @akin.ozisik

Makyaj Asistanı : Beritan Bakır @_beeritanbakrr

Supervizor : Burcu Şahanlık @burcusahanlik

Basın Danışmanı : Başak Güneşberk @basakgunesberk

Menajerlik : Selin Kök Management @selinkokmanagement

Mekan : JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea @jwmarmarasea