HAZAL KADAK BAKİ RÖPORTAJI

/MOODBOARDMAGS/

 Elbise: Petra Petrova / see be.


E:
Güzellik tanımın nedir?
Hazal: Güzellik bence dış görüşünüşten, makyajdan, kıyafetlerden ziyade kocaman mutlu bir gülüş, kendini iyi ve güvende hissetmekle ilgili. O yüzden öz bakımımla uyumlu giden temiz bir zihin, dingin bir farkındalık benim için bütünsel bir güzellik anlayışını oluşturuyor. Kendileriyle kalıp içine dürüstçe bakabilme cesaretini gösteren kişilerin o muazzam enerjileri… İşte güzellik bu. 

E: Makyaj yapmayı sever misin? Olmazsa olmazım dediğin makyaj ürünlerin var mı?
Hazal: Çocukluğumdan beri makyaj malzemelerine çok ilgiliyim o yüzden makyajı da seviyorum. Doğal, fresh makyajlardan yanayım, olmazsa olmazımsa kesinlikle maskaralarım. Nars’ın Climax maskarası ve Too Face’in Better Than Sex’i iki favorim.

 Transparan Bluz: ROWLEY HESSELBALLE / Lappart.pr
Aksesuarlar styliste ait

E: Cildine ve saçlarına gerekli özeni gösteriyor musun? Özellikle kullandığın markalar varsa bizimle paylaşır mısın?
Hazal: Kendime bakımlar yapmayı, maskeler almayı-uygulamayı çok seviyorum. Tüm bunları yapmam gerekenler olarak değil de öz bakımıma ayırdığım mutlu vakitler, ritüeller olarak yapma alışkanlığını kazandığımdan beri sıklıkları arttı ☺ Ayda bir profesyonel cilt bakımına gitmeye çalışıyorum. Orada yapılan işlemlerle derin temizliği hissetmek çok mutluluk veriyor. Ev bakımlarımda ise haftada iki kere mutlaka peeling yapıyorum. Shıseıdo’nun ürünlerini severek kullanıyorum özellikle Tofu içeren Shiseido Waso Soft Cushy Polisher yıllardır cilt temizliği rutinimde. Kiehls’ın kil maskesini kullanıyorum. Göz altı için yine Kiehls’ın avakadolu göz kremini kullanıyorum. Hassas bir cildim var o yüzden yaz ve kış aylarında yoğun nem veren kağıt maskelerle de destekliyorum. Pembe kuvars Gua sha ve yeşim taşından roller ımı da kullanmaya özen gösteriyorum. Cildim için kullandığım serumları ve kremleri yaydıktan sonra yüz yogası teknikleriyle taşlarımla masaj yapıyorum. Taşların enerjisine, gülün titreşimine inanarak yapıyorum tüm bakımlarımı o nedenle bu bakımların hepsi aslında benim için kendime sevgimi, ilgimi verdiğim özel anlar. Saçlarımda ise duş öncesi Garage Organics’in hair balm ını saç uçlarıma uyguluyor ve biraz bekliyorum. Duş sonrasında Hair Repair Leave-in Treatment No.2 Spray ile nem dengesi sağlamaya çalışıyorum. Şampuan olarak ise vazgeçilmez markam Srenson. Juniper & Eucalyptus karışımı ise favorim.

 

Önden Düğmeli Bluz: Petra Petrova / see be.
Pantolon: Nocturne / Lappart. pr
Aksesuarlar ve eldiven styliste ait

E: Takipçilerinle paylaşacağın küçük makyaj/cilt bakımı tüyoların var mı?
Hazal:
Cilt temizliğime çok dikkat ediyorum. Makyajla uzun süre durmamaya özen gösteriyorum. Her akşam güzel bir cilt temizliği benim için vazgeçilmez. Gül suyunu ise tonik olarak kullanıyorum. Doğal, güvendiğim markaların gül suyunu alıp temiz cildime tonik olarak uyguluyorum.

E: Moodboard Mags 2 yaşında! Birbirinden farklı moodları hep beraber yaşadık, bu ay ise bizim kutlama zamanı #partymood. Senin parti moodun nasıldır?
Hazal: Kutlu olsunnnnn ☺ Eğlenmeyi çok seviyorum. Uzun zamandır pandemi sebebiyle ayrı kalsam da benim için parti tüm güne yayılan bir şey. Akşam gideceğim bir partinin sabahından telaşım, heyecanım ve müziklerle danslarım başlar. Partideyse gerçekten kendimi anın tadını çıkartmaya bırakıyorum. Başka düşüncelerle anı kaçırmak istemem. Tek odağım eğlenmek ve hakkını vermek oluyor ve bu özelliğimi çok seviyorum ☺

/MOODBOARD/

@hazalkadak
@moodboardmags
Röportaj: @akin.ozisik
Fotoğraf: @kaanbulbuloglu.studio
Styling: @aybikegursu
Saç ve makyaj: @mesut.ozuzun
Videgraf: @sserdarozyurt
Stüdyo: @lookphotostudio