HAFİF DOKUNUŞLARLA YAZ MAKYAJI

“Zaten maske takıyorum ne makyajı canım?” diyebilirsin. Ancak ufak dokunuşlarla yapacağın hafif bir makyaj seni yeni gün için motive edebilir. Sıcak hava koşullarını da göz önünde bulundurarak cildini çok yormayacak yaz makyajı önerilerimiz ilgini çekebilir.

 

Tenine Hafif Dokunuş

Sıcaklığın etkisiyle cildini yoğun fondötenlerle kapatmak iyi olmayabilir… Tıkanmış gözeneklerle baş başa kalmamak için renkli nemlendiriciler kullanabilirsin. BB kremler bunun için biçilmiş kaftan! Özellikle SPF içerikli BB kremler tercih edersen cildini güneşin zararlı ışınlarından da korumuş olursun.

Yaz makyajı için tercih edebileceğin renkli nemlendiricilerle ışıltılı bir cilt görünümü elde edebilirsin. Gün içerisinde cildini nemli tutarak onu korumaya devam etmen mümkün.

La Roche Posay BB Krem 154,90 TL

 

Odak Noktası Gözler

Makyaj konusunda en çok değişikliğe şahit olduğumuz bölge; gözler… Farklı far uygulamaları her sezon dikkatimizi çekiyor. Bu sezon sıklıkla gördüğümüz renkli farlar yaz makyajı için fazlasıyla ideal… Çiçekler açtıran bir görünüm için renkli far uygulamalarına göz atabilirsin. Yaz makyajında canlı bir etki yaratabileceğin mavi, yeşil veya sarı renkteki farlar bizce çok tatlı! Farklı renkleri bir arada kullanmak da hoşuna gidebilir…

Far dışında yaz makyajı için tercih edebileceğin siyah veya kahverengi göz kalemleri yine bizimle. Suya dayanıklı kalemleri göz kapağının iç kısmına uygulayarak bakışlarını belirginleştirebilirsin. Sadelikten ve canlılıktan yana olan yaz makyajı için küçük dokunuşlar oldukça etkili.

Nyx Ultimate Shadow Palette Brights Limited Edition 149,99 TL

 

Tatlı Pembe Tonlar

Makyajın vazgeçilmezi olan allıklar her zaman listemizde! Ancak bu sefer yaz makyajı olduğu için krem allıklar sezona dahil oldu. Özellikle pembe tonlu krem allıklar ışıltılı görünümü ve nemli bir cildi desteklediği için bizim favorimiz…

Yaz makyajı ile yakalayacağın fresh havayı krem allıklarla ortaya çıkarırken küçük dokunuşlar yapmalısın. Doğal görünümden uzaklaşmadan, pembe rengin sağlıklı görünüme ulaştıran etkisini görebilirsin.

Maybelline Cheek Heat Krem Allık 84,95 TL

 

Nemli ve Canlı Dudaklar

Dudağına hem bakım yapan hem de renk veren dudak ürünleri ile yaz makyajı için ihtiyacın olan ferahlığa ulaşabilirsin. Hafiflik veren kremsi rujların canlı renkleri veya parlaklık sunan dudak balmları gün boyu nem verecektir.

Aynı zamanda sezonun önde gelen parlatıcılarıyla da aydınlık bir görünüme kavuşabilirsin. Bu yaz sıklıkla göreceğin şeftali ve pembe tonlarını yaz makyajına dahil edebilirsin.

Sephora Lip Scrub 34,90 TL

 

Aydınlanma Zamanı

Son zamanlardaki makyaj uygulamalarında gördüğün ıslak görünümü highlighter ile elde edebilirsin. Yaz makyajı için bahsettiğimiz aydınlık ve fresh görünüme likit formdaki olan ürünlerle ulaşman mümkün… Ufak dokunuşlarla yaz mevsimine yakışan bir makyaj yapabilirsin.

“Ben daha fazla ışıldamak istiyorum!” diyorsan kullanacağın renkli nemlendiricinin içerisinde az miktarda highlighter ekleyebilirsin. Canlılığa ve aydınlığa erişebileceğin bir görüntü yakalaman çok kolay.

Lorea’l Paris Glow Cherie Işıltılı Renkli Nemlendirici 99,90 TL

 

Sen de yaz makyajın için gereken tüyoları aldın! Şimdi ışıldama vakti geldi… Makyaj konusunda doğal ve canlı görünümün ön plana çıktığı yaz mevsiminde ferahlığın keyfini çıkarabilirsin. Abartıya kaçmadan yapılan ufak dokunuşlar her zaman çok etkili!

 

Hamiyet AKTAŞ