GÜZELLİK DOSYASI

Yüzyıllarca süren güzel olma arzusu… Eski dönemlerde beyaz tenli olmak modaydı. Asiller için bu hem güzellik hem de zenginlik göstergesiydi. Daha sonraları beyaz ve güzel olma tutkusu bir çok kadının ölümüne neden oldu. Çünkü yüzlerine cıva sürerek cilt renklerini beyazlatmaya çalışmaları zehirlenmeleriyle sonuçlanıyordu. İlerleyen zamanla birlikte altın rengi ten yani bronzluk artık yeni bir moda akımı olmuştu bile. Bu konuda farklı kaynaklar okumak ve araştırmak beni çok heyecanlandırıyor, ben de kısa birkaç bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim, sizce de ilginç değil mi?
Güzellik trendleri eskilerden günümüze elbette çok değişti. Günümüze geldiğimizde güzellik sektörü dünyanın en büyük paylarından birine sahip oldu. Yeni ve sağlıklı sistemler ile en güzel ve sağlıklı sonuçlara ulaşmak mümkün. Ne mutlu ki artık çok etkili uygulamalara sahibiz.
Güzellik kavramının baştan aşağı bir bütün olarak ele alınması gerektiğini konuşmuştuk. Her geçen gün artan güzellik uygulamaları bunun bir kanıtı niteliğinde. Cildiniz, saçlarınız, kaşlarınız, kirpikleriniz, el ayak ve vücut bakımınız için sayısız uygulamalar var. Sizlerle en son trend güzellik uygulamalarını paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

KİRPİKLER

Keratin kirpik uygulaması kirpikleriniz için devrim niteliğinde… Sadece 60-80 dakika sonra, kirpik ekleme olmadan kendi doğal, varolan kirpiklerinize yapılan işlemler ile daha uzun, kıvrık, gür siyah ve kalın kirpiklere sahip olabilirsiniz, hem de 90 gün boyunca…

SAÇLAR

Saçlarınız yıpranmış ve cansızlaşmış olabilir. O zaman imdadınıza yetişecek en iyi uygulamalardan biri saç botoksu uygulaması olabilir. Saç botoksu ile ilk uygulamadan itibaren bakımlı ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz. Saç renklendirme aşamasında ise hala doğal görünümlü ombreler çok trend!

KAŞLAR

Kaşlarınız döküldü mü? Ya da artık şeklinden memnun değil misiniz? O zaman artık ‘Microblading Kıl Tekniği’ ile tanışma vaktiniz geldi! Kaşlarınızdan asla ayırt edilemeyen bu uygulama ile siz de doğal ve mükemmel görünen kaşlara  sahip olabilirsiniz. Hem de birkaç saat içinde!

DUDAKLAR

Dudaklarınız küçükse ya da pigment eksikliği varsa işte o zaman kalıcı dudak makyajı ile çözüm zamanı gelmiş demektir. Çok daha dolgun dudaklara sahip olmak isterseniz medikal estetik  hekimlerince uygulanan dudak dolgusu işlemini tercih edebilirsiniz.

CİLT

Cildiniz 28-30 gün arasında kendini yeniler. Çoğu zaman hava, stres, yanlış beslenme, zararlı güneş ışınları, uyku düzensizliği, alkol ve sigara tüketimi, makyaj, antioksidanlar cildimizi olumsuz etkiler. Cildinizin sağlığı için mutlaka ayda bir kere cilt bakımı yaptırmalısınız. Bunun yanında uzmanınız, cildinizin ihtiyacına uygun özel uygulamalar ve ürünler  ile sizin için en doğru ve sağlıklı uygulamayı gerçekleştirecektir. Medikal estetik hekimleri tarafından yapılan PRP uygulaması da en trend uygulamalardan biri.

VÜCUT

Bu konuda yosun bakımlarından, kil bakımlarına bir çok seçenek var. Vücut bakımları ile de ışıl ışıl parlayan bir tene sahip olabilirsiniz. Hidrolipodistrofi yani selülit ile de başa çıkmak artık çok daha kolay. G5 uygulaması ile selülitlerinizden kurtulabilir, aynı zamanda kol ya da vücudunuzda oluşan sarkmaları da giderebilirsiniz. Lenf drenaj ile ödemlerinizden kurtulup sıkılaşabilirsiniz.

EL VE AYAKLAR

Medikal manikür ve pedikür uygulaması ile sağlıklı sonuçlara ulaşmak isterseniz bu uygulama tam size göre. El ayak bakımı bittikten sonra nail art modasına da göz atmalısınız.
Güzellik kavramının öncelikle kalplerimizde bulunması olması dileğiyle …