GÜÇLÜ KADINLARIN TARZI

HappyRoseberry markasını ve Cansu Yardımcı’yı kısaca anlatır mısınız?

İstanbul’da doğdum. İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklam Bölümü’nden mezun olur olmaz, Vakko Esmod’da moda tasarım eğitimleri aldım. Modaya olan ilgimi profesyonel bir alana taşımak istedim ve HappyRoseberry markasını kurdum yaklaşık 1 yıl sonra Harvey Nichols gibi büyük mağazalarda satmaya başladık. HappyRoseberry henüz 4 senelik bir marka, yolun başında olduğumu düşünüyorum, birlikte büyüyoruz.

Son koleksiyonunuzdan biraz bahsedebilir misiniz?

Markamızın 9. Koleksiyonu olan SS21 koleksiyonumuz 8 Mart Kadınlar Günü’nde satışa başlayacak. Yeni koleksiyonumuzda maskülen bir yaklaşımla kadınların güç kavramını tasarımlarımıza yansıttık. Özellikle son yıllarda, dünya çapında güçlü bir kadın dayanışmasının olduğunu ve kadınların çok daha güçlü bir şekilde seslerini duyurduklarını görüyoruz. Kendilerini en başarılı şekilde ifade ettikleri kanallardan biri de kuşkusuz moda. Parlak ve canlı tonlarla harmanlanan çiçek baskıları ve feminen ve iddialı elbiseler, genç, modern ve cesur bir görüntü yansıtıyor.

Aslıhan Akan kimdir ve That’s It markasının nasıl bir kuruluş hikayesi var, bize biraz anlatır mısınız?

1992 İstanbul doğumluyum. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik okudum. Mezun olduktan sonra aile şirketimizin finans bölümünde çalışmaya başladım. Ama sadece rakamlarla uğraşmak bana yetmedi, bir süre sonra özel ilgi alanım olan tasarıma eğildim. Derken kendimi tekstil sektöründe buldum. Markamı 2018 Ağustos’unda tek başıma kurdum. Küçük ama emin adımlarla ilerleyerek bu sektörde kendime yavaş yavaş bir alan açtım. Şu an her iki işimi bir arada yürütüyorum. Gördüğüm destek ve ilgi bana bu yolculukta çok cesaret verdi. Hem kendimi hem de markamı daha da geliştirmek adına elimden geleni yapıyorum. Gerçekten de beni güzel bir yolculuk bekliyor gibi hissediyorum.

Yeni koleksiyonunuzdan da bahseder misiniz biraz?

Ss21 koleksiyonumu hazırlarken, çıkış yolum yine önceki koleksiyonlarımla aynıydı; yani şık görünümlü bir rahatlık. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde fazlasıyla alıştığımız ev rahatlığını sokak stiline ve iş hayatına yansıtmaya çalıştım. Bunu da saten kumaşın dokusundan yola çıkarak rahat, hafif ama aynı zamanda bir o kadar şık ürünler tasarlayarak yaptım.