GÖRKEM SEVİNDİK RÖPORTAJI

E: Sevilen, yakışıklı ve başarılı oyuncu Görkem Sevindik kimdir, oyunculuk serüveni nasıl başladı bir de senden dinlemek isteriz?

Görkem Sevindik: Adana da doğmuş, büyümüş oranın kültürünü almış birisiyim. Öğrenim hayatıma Adana da devam edip, oyunculuk hayallerim için İstanbul’a geldim. Müjdat Gezen Sanat Merkezin de oyunculuk eğitimleri aldım, ardından Pana Akademi de kamera önü eğitimi aldım ve kurtlar vadisi pusu dizisiyle oyunculuk hayatıma start verdim. Sonrasın da kendimi geliştirmek için, oyuncu koçlarıyla çalışmalarıma devam ettim ve her işimde daha fazla bilgi sahibi olup farklı karakterler oynamaya çalıştım ve çalışıyorum.

E: Canlandırdığın karakterler ile aranda benzer yönler buluyor musun?

Görkem Sevindik: Her oynadığım karaktere kendimden bir şeyler koymaya özen gösteriyorum dolayısıyla bütün oynadığım karakterler de biraz ben varım.

E: İleride mutlaka oynamalıyım dediğin bir karakter var mı?

Görkem Sevindik: Beni heyecanlandıran kendimden bir şeyler katabileceğime inandığım her karakteri oynamak isterim.

 

E: Her mesleğin mutlaka zor yönleri vardır. Peki mesleğine dair hiç vazgeçmek istediğin bir dönemin oldu mu?

Görkem Sevindik: Hayır olmadı. Çünkü ben işimi gerçekten severek yapıyorum. Evet,  birçok meslek dallarına göre farklı zorlukları elbette ki var. Fakat bunlar hiçbir zaman bana vazgeçmeyi düşündürtmedi. Aksine başarılı olabilmek için yapılması gereken bütün doğru hamleleri yapmaya çalışıyorum.

E: Ekranda kendini seyrederken, burada böyle oynasaydım daha iyi olurdu… Dediğin zamanlar oluyor mu? Kısacası kendini eleştirir misin?

Görkem Sevindik: Kesinlikle oluyor hatta çok güvendiğim insanlardan özellikle eleştiriler beklediğim oluyor. Eleştiriye açık olmalıyız o zaman kendimizi geliştirir ve yol alırız diye düşünüyorum.

E: Geleceğe yönelik en büyük hayalin ya da gerçekleştirmek istediğin bir proje var mı?

Görkem Sevindik: Kafam da çok keyifli olduğuna inandığım bir Adanalı karakterin hikayesi var bu projeyi bir gün vizyonda görmek istiyorum. Hayalim ise oyunculuk mesleğini hayatım boyunca ilerleterek devam ettirmek.

E: Bugün hayatta olmayan, geçmişte yaşamış ve tanınmış biri ile tanışma fırsatın olsaydı kim olmasını isterdin? Neden?

Görkem Sevindik: Münir Özkul nedenini söylememe gerek yok sanırım:)

E: Oyunculuk hayatında ne gibi şeyleri değiştirdi?

Görkem Sevindik: Birçok olumlu güzellikleri olduğu gibi bazı olumsuz yönleri de var tabi ki. Olumlu yönleri insanların seni tanımasından daha ötesi aileden biri gibi görmeleri bu beni çok mutlu ediyor. Olumsuz yönlerinden en göze batanı bir ufak özgürlüğümüz kısıtlanıyor:)

E: Oyuncu olmak isteyenlere ne gibi önerilerin olur?

Görkem Sevindik: Oyuncu olmayı istemek ve ünlü olmayı istemek farklı iki şey bence.  İnsanları çoğunlukla o popüler dünyada olabilmek cezbediyor. Bu tip hayallerle yola çıkanlara bir önerim yok. Ama bu işi gerçekten yapmak isteyen, bu anlamda kendine yatırım yapan insanlara vazgeçmemelerini önerir şanslı olmalarını dilerim.

E: Kahraman Babam sizin ilk başrolünüz?

Görkem Sevindik: Dizide izleyiciler sizi nasıl görecek. Kahraman babam benim ilk başrol işim olduğu için her zaman çok kıymetli olacak. Dizide Uğur karakterine hayat veriyorum. Uğur; kahraman bir itfaiyecinin ayni zamanda kahraman babaya evrilmiş hali de diyebiliriz. Uğur gerçek bir kahraman! Çok iyi bir eş ve baba.. Ancak yaşadığı bir talihsizlik sonucu eşini kaybeder ve geçirdiği kötü dönemleri kızı için ve işine olan aşkı sayesinde atlatarak yeniden hayata tutunur. Sizi aksiyonda görmeye alışığız..

E: Bu projede seyirciyi neler bekliyor?

Görkem Sevindik: Öncelikle bu projeye çok inandığımı ve güvendiğimi söylemek istiyorum… İzleyicilerin büyük keyif alarak seyredeceğinden eminim, senaryosunda bol aksiyon, dram, polisiye, aşk, aile ilişkileri gibi birçok konuyu barındıran herkese hitap edeceğini düşündüğüm çok kaliteli bir iş.

Görkem Sevindik’i takip etmek isterseniz Instagram hesabı: @gorkemsevindik01

FOTOĞRAF: Onur Eşiyok
STYLING: Irmak Özdener
MAKE UP: Rufiye Kalmaz
RÖPORTAJ: Akın Özışık
Fotoğraf Asist: Mert Tutkun
MEKAN: Koala Project