GİZEM GÜNEŞ RÖPORTAJI

 

 

Küçük yaşlardan beri ailemin desteğiyle dans ve oyunculuk üzerine eğitimler aldım. Ailem aynı zamanda bir cast ajansına kaydımı da yaptırmıştı. Her zaman hayalim olan bu mesleğe, daha 5 yaşındayken reklam ve klip çekimleriyle adım atmış oldum. 12 yaşımdayken -Binbir Gece-  dizisiyle de dizi serüvenim başlamış oldu. 

E: En son oynadığın karakterde kendine benzettiğin bir özellik var mıydı? 

Gizem Güneş: En son Kuzey Yıldızı dizisinde Feride karakterine hayat veriyordum. Feride kadar bardağın dolu tarafına bakabilen biri değilim fakat aileme en az Feride kadar düşkünüm. Sanırım Feride ile Gizem’in en çok benzediği özellik bu.

 

 

 

E: İşinle ilgili zor bir durum yaşadığında motivasyonunu tekrar nasıl kazanırsın?

Gizem GüneşHer zaman isteğimin oyunculuk olduğunu, bunun için hep çalıştığımı ve çabaladığımı kendime hatırlatmaya çalışırım. Kendime güvenirim ve istersem bütün zorlukları aşabilirim. Kendimde bu gücün olduğunu hatırlamak bana iyi geliyor. 

 

E: Oyunculuğu meslek edinen biri olarak şu anda geldiğin noktayı nasıl değerlendiriyorsun? Bununla ilgili ileriye dönük en büyük hedefin nedir? 

Gizem Güneş: Şu an mesleğimde adım adım hedeflerime ulaştığımı düşünüyorum. Yürüyecek daha çok yolum var fakat yolun sonundaki ışığı da hissedebiliyorum. İleriye dönük en büyük hedefim ise, bu mesleği saygın bir şekilde icra etmeye devam ederken benden sonraki nesle ilham verebilmek.

 

 

 

E: Bugüne kadar aldığın en net en cesur karar nedir?

Gizem Güneş: Hayatımda henüz çok cesur kararlar verdiğimi düşünmüyorum.

 

E: Biraz ara vermek, nefes almak istediğinde ne yaparsın? 

Gizem Güneş: Kendime dönüp sadece tek başıma vakit geçiririm. Düşüncelerden uzaklaşıp, dünyadan kopmak bir süreliğine bana iyi geliyor. Belki güzel bir tatil planı da yapabilirim.

 

 

 

E: Kitap okumayı sever misin? En son okuduğun kitap nedir? 

Gizem Güneş: Kitapları seviyorum. En son, uzun zamandır okumak istediğim Michael Ende’nin Momo isimli romanını okudum.

 

E: Herkesin aşk anlayışı farklı, hissettiği şey başkadır. Sence Aşk? 

Gizem Güneş: Aşk benim için birçok şeyi temsil ediyor. Sevgili, aile, arkadaş, iş, film, kitap… Ona karşı bağlılık ve yoğun duygular hissettiğin her şey aşktır bence. 

 

 

E: Senden farkındalık yaratacak bir mesaj vermeni istesek? 

Gizem Güneş: İnsanlığın yükselişi ancak doğanın bize armağan ettiği tüm nimetlere şükrettiğimiz ve ihanet etmediğimiz sürece mümkündür.

 

 

 

Fotoğraf: Onur Eşiyok

Moda Editörü: Irmak Özdener

Makyaj: Mesut Özuzun

Saç: Atakan Gelişli

Moda Editörü Asistanı: Murat Can Hoşgören

Makyaj Asistanı: Neslihan Kapanşahin 

Mekan: Studio Kafası

Röportaj: Akın Özışık