FERİDE AKIN RÖPORTAJI

/MOODBOARDMAGS/

 

E: Bizim için çok özel bir kapak çekimi, aynı gün doğduk! Ne söylemek istersin bu konuda ?
Feride Hilal Akın: İyi ki doğduk. 8 mart Kadınlar günü olması zaten hep özeldi. Şimdi sizinle beraber daha da özel bir gün olacak 🙂 yeni yaşımız bize ne istiyorsak onu getirsin.

E:Feride Hilal Akın’ ı ve şarkılarını çok seviyoruz.Feride’yi senden dinleyelim mi?
Feride Hilal Akın: Teşekkürler. . 8 mart 1996 yılında bir evin ilk çocuğu olarak Ankara Çankaya’da doğdum 🙂 konuşmaya başlamadan melodi mırıldanmaya başlamışım. Ve o gün bugündür müzik bana hep eşlik etti 🙂 17 yaşımda ilk sahne deneyimimi gerçekleştirdim. Ve 18. Yaşımı bitireli 2 ay olmuştu ki internette viral olan 15 saniyelik bir video ile müzik sektörüne giriş yapmış bulundum. O gün bugündür milyonlarca kalbi hissediyorum ve bu benim en büyük motivasyon kaynağım oldu. 🙂

E:Oyunculuk deneyimin de oldu. Bu alanda kendin nasıl hissediyorsun? Yeni projelere açık mısın?
Feride Hilal Akın: Oyunculuk benim için çok besleyici bir dal. 3 sene boyunca sette üniversite öğrencisi gibiydim. Mezun olunca içimde biriken öğretilerle bu sektörün içinde daha da güçlü ne istediğini bilen biri olarak devam ettim. Oyunculukta, sadece oyuncu olmayı değil insan olmayı da keşfediyorsunuz. İnsanın aşılması gereken bir şey olduğunu gösteriyor. Kendimi geliştirmemi sağlayan en önemli dönüm noktalarından diyebilirim Hayatta bu denki ciddiye aldığım az şey vardır. Set hayatını çok özledim. Eğlenceli bir projede olmak nasip olursa bende yeniden sette olmayı isterim .Çünkü setteki Feride’yi ayrı seviyorum.

Trençkot: Atölye No6
Çorap: Penti
Dantelli büstiyer ve diğer aksesuarlar styliste ait

E:Marjinal bir tarzın var moda ile aran nasıl?
Feride Hilal Akın: Moda ile aramızdan su sızmaz.
Kendi markamı çıkarmayı hedefliyorum. Çalışmalara devam ediyoruz. Yıllardır çok yakınen takipteyim. Sahnelerimde başka markalardan giyinirken hep “keşke kalıbını şöyle yapsalarmış”. “keşke şurasını şöyle yapsalarmış” demeden duramıyorum. O yüzden en iyisi kendi markamı yaratıp Sahnelerimde kendi tasarımlarımı giymek olacak :). Futuristik moda ile daha çok ilgiliyim. Ama modayı bi kalıba sokmam mümkün değildir.
Moda benim için korkusuz ve cesur olmak demek. Ve markam ile bu etkiyi yansıtmayı diliyorum. noluyor ya desinler diye sabah akşam tasarımlar deniyoruz. Çok heyecan verici 🙂

E:Güzellik ve bakım ritüelin var mı, seni sevenlere bu konuda önerin ne olur ?
Feride Hilal Akın: Evde en çok vakit geçirdiğim yer banyodur:)
Günlük rutinim şu şekilde;
yüzümü iyi bir temizleyici ile yıkadıktan sonra tonikle derinlemesine temizlerim. Ve sonrasında serum ardından yüz kremimi sürerek güne başlarım. yazları güneş kremi olmadan çıkmam. Yüzüm sivilcelenmeye yatkın olduğu için çok yağlı kremler kullanmıyorum. Mevsimsel değişse de kullandığım ürünler de aslında hep bu adımları takip ediyorum.
Ama genel olarak duş almadan güne başlayamıyorum. Su ile vakit geçirmeyi çok seviyorum. Yenilenme hissi inanılmaz iyi 🙂 vücuduma her iki günde bir peeling yapmayı çok seviyorum haftada iki kere de maske yapmayı ihmal etmiyorum 🙂 ve organik yağlarla da vücudumun nem dengesini sağlıyorum. Jojoba yağı vazgeçilmezim 🙂 Benim bakımım bitmez 🙂 bitse de bulurum yine ben bir şey. 🙂 daha saç bakımım var 🙂 bunun için ayrı bir sayfa lazım 🙂 ama kısaca iki haftada bir saçıma biotin ve keratin bakımı yapıyorum.

E:Senin için aşk ?
Feride Hilal Akın: Aşk frekansı 528 mhz olarak geçer. Evrensel sevgi şifa enerjisi ile aynı frekanstadır. Tanrının yaratılış frekansı olduğunu söylerler. Doğru kişi ile yaşamakta fayda var. Aşk benim için kutsallıktır.

E: Hayatta olmazsa olmazların?
Feride Hilal Akın: Çok ucu açık bir soru ama
Ailem, müziğim, dinleyicilerim,huzurum, meditasyon ve işini doğru yapan kimseler 🙂

E:Her işte olduğu gibi senin işininde zorlu yanları vardır? Zorlu süreçlerde kendini nasıl motive ediyorsun?
Feride Hilal Akın: Mış gibi yapıyorum. Canımı sıkan, sınayan her neyse onun yerine mutlu edicek bir gerçeği düşünmeye çalışıyorum . Pozitif şarkılar dinlemekte en başında geliyor. Ve hedeflerim her zaman en büyük motive kaynağım oldu. Ee tabii buna değer veren milyonlarca insanla! Onlar olmasaydı ne kadar zor olacağını düşünmek dahi istemem.

E: Hayatını birkaç kelime ile anlatır mısın?
Feride Hilal Akın: Maceralı
Mucizevi
Heyecanlı

E: Moodboard Mags 2 yaşında! Birbirinden farklı moodları hep beraber yaşadık, bu ay ise bizim kutlama zamanı #partymood 🎉 Senin parti moodun nasıldır?
Feride Hilal Akın: Mutlu yıllar Moodboard Mags ❤️
Benim parti moodum enerji patlaması olarak adlandırılabilir:) rahat ve ikonik parçalarla partymooduna her zaman hazırım.

/MOODBOARDMAGS/

@moodboardmags
@feridehilalakin
Fotoğraf: @tuncasarisen
Styling: @aybikegursu
Saç ve makyaj : @mesut.ozuzun
Yayın yönetmeni/Röportaj: @akin.ozisik
Videograf: @kaanbulbuloglu.studio
Backstage @sserdarozyurt
Saç ve makyaj asist: @ozlemavaan
Stüdyo: @motto11production