FATİH ÖZKAN #güçlükadınlar RÖPORTAJI

 

Moodboard Mags’in Mart Sayısı Konuklarından Enerjisiyle Bizi Etkileyen Oyuncu Fatih Özkan

Mart Moodumuz #güçlükadınlar ve hepimiz biliyoruz ki güçlü kadınlar kendine güvenen erkekleri sever. Biz de Fatih Özkan’ı tanıdıkça çok sevdik. Fatih Özkan röportajına ve gerçekleştirdiğimiz harika çekime göz atmak için sizi buraya alalım.

E:Fatih Özkan’ı senin pencerenden dinleyebilir miyiz?

Fatih Özkan: Enerjik, özgür ruhlu, sürekli merak eden, başarı odaklı, komik, biraz dalgacı, hayvansever, aşırı ünlü ve ilk adı Mehmet olduğundan ve sosyal medyada kullanıcı adı “mfozkan” olduğu için Mazhar-Fuat-Özkan ile karıştırılan bir oyuncu  diyebiliriz sanırım 😄

E: Sosyoloji ve psikoloji okuduktan sonra tiyatroya geçmeye nasıl karar verdin?

Fatih Özkan: Okuldan sonra iki buçuk sene kurumsal bir şirkette çalıştım. Baktım sevmiyorum o işi, bıraktım. Eğitimler almaya başladım ve birdenbire hem sahnede hem kamera önünde buldum kendimi. O gün bugündür bayılarak yapıyorum mesleğimi.

E: Oyunculuk nasıl bir yolculuk senin için? Sence ne ifade ediyor?

Fatih Özkan: Çocukken oynadığımız oyunlar nasıl bizi heyecanlandırıp, eğlendirip, arkadaşlarımızla sosyalleşmemizi ve hem onları hem de kendimizi daha iyi tanımamızı sağladıysa oyunculuk da kendini ve dış dünyayı tanıyıp filtresiz görebilmek ve birçok anı, birçok karakteri deneyimleyebilmek bence.

E: Başarının tanımı senin için nedir? Nasıl tarif edersin?

Fatih Özkan: Benim için başarının tarifi;

  • Farkındalık
  • Odaklanmak
  • Harekete Geçmek
  • Çalışkanlık

E: Yer aldığın dizi projesi nasıl gidiyor? Hayatının hangi döneminden?

Fatih Özkan: En son kadrosunda yer almaktan çok mutlu olduğum “Her Yerde Sen” yakınlarda final yaptı. Bana birbirinden güzel dostluklar ve anılar bıraktı. Şu sıra kendimi daha iyi tanımaya ayırdığım bir dönem bence. Daha çok kitaplar, filmler ve workshoplar ile haşır neşirim.

E: Oyunculuğun yanı sıra, sosyal medyada yaptığın esprili ve yaratıcı videolar sayesinde çok sevilen birisin. Bu konuda neler söylemek istersin?

Fatih Özkan: Evet ve bu gerçekten beni çok mutlu ediyor. Hatta takipçilerim bana “Senin gibi arkadaşım olsa, hiç bir şeyi dert etmezdim” gibi şeyler yazınca, onlarla ne kadar doğru bir iletişim kurduğumu hatırlıyorum.

5 dakikada değişir bütün işler

E: Hayatımda olmazsa olmaz dediğin 5 şey?

Fatih Özkan: Olmazsa olmaz dediğim 5 şey;

  1. Çok sevdiğim insanlar (Ailem, sevgilim ve dostlarım)
  2. Kedilerim
  3. Müzik
  4. Yolculuk
  5. Kitaplarım

E: Moodunu yükseltmek istediğin anlarda uyguladığın yöntem ya da hatırladığın da iyi hissettiren mottoların neler?

Fatih Özkan: Kulaklıklarımı sonuna kadar açıp dans etmek veya dışarıda yürümek beni acayip yükseltir. İyi hissettiren mottolar;  “5 dakikada değişir bütün işler” – “Geçmiş; yaşanmış bir illüzyondur. Gelecek ise; yaşanmamış bir simülasyondur. Tek gerçek şu an ve şimdidir.”

E: Bu ay dergimizin moodu #güçlükadınlar bu konuda bize neler söylemek istersin?

Fatih Özkan: Güçlü kadınlar; evde, sokakta, sporda, sahnede, havada, karada, denizde, uzayda her yerdeler. Daha da her yerde olsunlar ki dünyanın enerjisi güzelleşsin biraz.

Fatih Özkan’ı takip etmek isterseniz Instagram hesabı: mfozkan

Fotoğraf : Emre Kapçak
Styling : Murad Valiyev 
Makyaj : Mesut Özuzun 
Makyaj Asistanı : Burak Mert Aydın
Video : Yunus Emre Barut 
Video Asistanı : Atacan Aydın 
Mekan : @motto11production 
Menajerlik : Ceyda Zengin – Gülin Ermiş
Röportaj : Akın Özışık