EYELİNER ÇEKMENİN PÜF NOKTALARI

Eyelinera olan tutkumuzun, biz kadınların zor şeylere olan düşkünlüğü ile bir bağlantısı olabilir mi? Gerçek şu ki, kusursuz eyeliner çekebilmek için, el yatkınlığına, pratiğe, doğru tekniklere ihtiyacımız var. Eyeliner nasıl sürülür? Evet kabul ediyoruz, gördüğümüz zaman bayıldığımız o kolay eyeliner stillerini elde etmek çok kolay değil ama doğru ürün ve tekniklerle sen de arzuladığın kedi gözü makyajlarını elde edebilirsin. Eğer bir türlü istediğin gibi eyeliner çekemiyorsan, bir de bu yöntemi dene. Bizim başlangıç olarak uygulayacağımız eyeliner en basitleri olan classic eyeliner. 

Hadi başlayalım ozaman  

1- Eyelinerın dağılmaması için göz kapaklarınızı kapatıcı yardımı ile pürüzsüz hale getirin.Kapatıcı cilt tarafından  tamamen emildikten sonra istediğiniz göz farını fırça yardımı ile göz kapağının tamamına uygulayın.

2- Eyeliner uygularken yapılan hatalardan bazıları aşağıya bakmak,göz kapağını çekmek gibi bunlar eyelinerın düzgün olmaması ucun düşük olmasına sebep olur  bunlardan kaçıyoruz .

3- Düzgün bir eyeliner için dümdüz karşıya bakıyoruz göz dibimizden yukarıya doğru bir çizgi çekiyoruz (eğimi ve uzunluğu size kalmış).

4- Yukarıya doğru çizilen çizginin ucundan kirpik dibimize doğru bir çizgi daha atıyoruz bu arada bunları her iki göze de aynı zamanlarda yapın yoksa birini bitirip diğerine geçerseniz istediğiniz eşitliği yakalayamayız.

5- Son olarak göz pınarımız ile kirpik dibine çektiğimiz çizgiyi birleştiriyoruz geriye kalan son şey içini doldurup kapatıcı fırçası ile hatalı olan yerleri düzeltmek çektiğimiz eyeliner daha uzatılarak, kalınlaştırılarak diğer eyeliner çeşitleri olan pin-up, luxe, bold vb. gibi eyelinerlere çevirebiliriz.

Hair&Makeup Artist 

Burak Mert Aydın