ESLEM AKAR #güçlükadınlar RÖPORTAJI

E: Avlu ile akıllara kazınan dizi serüvenin 4N1K, Tek Yürek, şimdilerde ise Güvercin ile devam ediyor. Bu yolculuğu bir de senden dinleyelim mi?

Eslem Akar: Güvercin benim için farklı bir deneyim. İstanbul dışı ilk işim. Avlu’nun benim için yeri çok ayrı. Tabii ki her proje öyle, ama Avlu ile bir gönül bağım var. Güvercin’de diğerlerine göre daha farklı bir rol oynuyorum. İlerleyen zamanlarda karakterim farklı şekilde şekillenecek bu açıdan da ilk deneyimim.

E: Karakterlere hayat verirken nelere dikkat ediyorsun?

Eslem Akar:  Her karakterin hayatında önemli olan şeyleri belirliyorum. Bu bir eşya olabilir, insan olabilir ne ise onunla daha çok bağlantı kurmaya çalışıyorum ve karakterime yakın olan karakterlerin yaşanmışlıklarına da çok dikkat ediyorum, çünkü oralardan da besleniyorum. Hayatındaki önemli değerleri de kafamda belirliyorum. Aşk, para, gurur vs. gibi.

E: Hayatta olmazsa olmazların var mıdır?

Eslem Akar: Var tabii ki. İki köpeğim şimdi bir de kedim var. Benim için olmazsa olmazım kesinlikle onlar. Onlardan güç alıyorum, yenileniyorum. Kısaca söylemek gerekirse aslında hayvanlar benim için çok önemli bir noktada. İkinci olarak da ailem, annem ve babama çok düşkünümdür. Gaziantep’te olmak bu yüzden zorluyor.

E: Moda ile aran nasıldır?

Eslem Akar: Açıkçası modayı çok takip etmem ama o sene ne modaymış ne değilmiş aşağı yukarı bilirim. Sosyal medyadan olsun, gezdiğim mağazalardan olsun bir fikir ediniyorum. Benim için moda rahat olmak. Rahatlığıma çok düşkünüm. Şık bir yere gideceksem bile spor olan şeylere kaçıyorum. Spor ve şık olabilirim herhalde.

E: Güzellik ritüellerini bizimle paylaşabilir misin?

Eslem Akar: Ooo… En sevdiğim şey bakım ürünleri; her türlü krem, cilt yağları, maskelere çok hakimimdir. Her sabah kalktığımda ve gece yatmadan mutlaka en az yarım saatimi cildime ayırırım ve bundan çok da zevk alırım. Bunun dışında organik yağları da çok kullanırım. Çam ağacı yağı mesela. Herkese öneririm tüm sivilce ve yaralara çok iyi geliyor.

E: Karşı cinste seni ne etkileyebilir?

Eslem Akar: Dış görünüş benim için çok önemli değildir açıkçası. Olumlu ve enerjik olması çok önemli. Ben sıcakkanlı ve enerjik olduğumu düşünüyorum ve karşımda da öyle biri olunca etkilenirim.

E: Her oyuncunun aklında oynamayı hayal ettiği farklı roller vardır. Özellikle oynamak istediğin bir rol var mi?

Eslem Akar: Kişilik bozukluğu olan bir karakter çok isterim. Farklı birçok karakteri aynı anda oynamak.

E: Bu ayın moodu #güçlükadınlar. Sen bize bu konuda neler söylemek istersin?

Eslem Akar: Bence dünyada kadın olmak başlı başına çok zor. Kız çocukları, çocukluktan itibaren güçlü olmayı öğrenmeli. En büyük iş de ailelerde bitiyor. Kadın olarak güçlü durmayı, güçlü olmayı öğrenmemiz lazım.

Eslem Akar’ı takip etmek isterseniz Instagram hesabı: eslemakar
Fotoğraf : Serhat Hayri
Styling : Irmak Özdener
Makyaj : Mesut Özuzun
Saç : Akın Ünal
Video Yönetmen: Burhan Cem Dursun
Fotoğraf Asistanı : Uğur Sarıduran
Styling Asistanı : Buse Koçhan
Makyaj Asistanı : Burak Mert Aydın
Video Asistanı: Evren Türk 
Menajerlik : Hasan Güngör
Röportaj : Akın Özışık