Enerjimizi Nasıl Yükseltebiliriz?

/MOODBOARD/

İLK VE EN ÖNEMLİ MADDE 

ENERJİ VAMPİRLERİNDEN KAÇINMAK

ENERJİ VAMPİRLERİNDEN UZAK DURMAK ZORUNDAYIZ, ZORUNDASIN, ZORUNDALAR..

Evet okuyucularımız, bu hafta enerjimizi nasıl daha fazla yükseltebiliriz ve kötü enerjilerden kendimizi koruyabiliriz gibi bir konu hakkında konuşacağız.

İlk olarak en başta da büyük harflerle de söylediğim gibi enerji vampirlerinden uzak durmalıyız. Daha da açmak gerekirse, mesela, nedir bu enerji vampirler?

Enerji vampirleri negatif düşünen, negatif konuşan, mutsuz olan ve sana da bunu hissettirmeyi amaçlayan insan topluluklarının bütününe denilen özel bir tamlamadır.

Kendilerinin kötü hissetmesi yetmezmiş gibi ayrıca da senin mutsuz olmanı ister ve bundan zevk alırlar..

Pekii, bu enerji vampirlerinden nasıl korunabiliriz?

Bu enerji vampirlerinden korunmanın ilk ve en önemli yolu, enerji vampirini keşfetmek, size kimin zarar verdiğini, kimin sizin enerjinizi ve modunuzu aşağıya çektiğini fark etmek.

Bunun için de ilk olarak yapmamız gereken şey farkındalığımızı arttırmak olabilir. Daha çok fark etmek ve fark ederek yaşamak eğer birinci önceliğimiz haline gelebilirse tüm olanların farkındalığına da kolayca varmış olabiliriz.

İlk aşamayı geçtik ve enerji vampirini tespit ettiysek, şimdi sırada bu enerji vampirini analiz etmek gerekiyor.

Acaba o anlık bir enerji vampiri mi? Yoksa hep mi böyle?

ya da ben sadece bugün mü böyle hissediyorum?

Bu kişiyle buluştuktan ve görüştükten sonra kendinizi kötü-rahatsız hissediyorsanız ve de bu sürekli oluyorsa bu kişi ‘official’ olarak bir enerji vampiridir.

Şimdi enerji vampirini de tespit ettiğimize göre bir sonraki adıma geçiş yapabiliriz. Yani bu enerji vampirinden korunma işine..

Bu enerji vampirinden korunmanın en büyük yolu ‘minimum düzeyde iletişim’ ve ‘maksimum düzey de mesafe’ olmalıdır.

Çünkü enerji vampiri bireyler sizi asla anlamaz ve anlamak istemezler, tartışmayı her zaman uzatır ve anlamak istedikleri perspektiften konuya bakarlar. Bencilce ve egoistçe verdikleri cevapları ve düşük empati becerilerinden ötürü sizin sinir tellerinizle tek tek oynar ve hiçbir şey de olmamış gibi davranırlar.

Kendini anlatmaya çalıştıkça (çırpındıkça) sinirlerinin daha da bozulduğunu fark edersin (daha da batarsın)..

Bu yüzden biz biz oluyoruz, enerji vampiri bir bireye denk geldiğimiz andan itibaren saatte 360km hızla mekandan uzaklaşıyoruz.

E uzaklaşamadık  mı? Zorunlu olarak mı orada kalıyoruz?

O zaman da minimum iletişim, maksimum mesafeyle yolumuza devam ediyoruz.

🙂

Teşekkürler

İyi ki varsınız.

 

Yazan: ☆Ceren Kaya

ig: @kayaestrella__

 

/MOODBOARD/