Kalıcı Dudak Kontürü

Kalıcı dudak makyajı yada diğer adıyla dudak kontürü, istenilen ve uygun bulunan renklerde dudak çerçevesine kontür ve dudak içini renklendirme şeklinde uygulanır. Dudak kontürü ile küçük dudakları büyütebilir, dolgunlaştırabilir, renksiz ve solgun olan dudaklar daha canlı hale getirebilir, hatları belirginleştirebilir, hatta biraz dudak hattının dışına çıkarak değişiklikler yapabilirsiniz. Zamanla kaybettiğimiz dudak rengimiz ve dudak çerçevemiz, uçuklar yara izleri, sigara gibi kötü etkenler ve kötü beslenmeden dolayı soluklaşır ve hatlarını kaybedebilir. Bu durumda kaybettiğiniz pigmentlerin yerini hemen kalıcı dudak makyajı uygulamasıyla doldurabilirsiniz.

Dudaklarınızın şeklinden memnun değilseniz şeklinde değişiklikte yapabilirsiniz. Kalıcı ruj gibi görüntüler elde edebileceğiniz gibi doğal görünümde sonuçlarda alabilirsiniz. Bunun için dudağınızın kaybetmeden önceki rengini (bunu dikkatli baktığınızda görebilirsiniz, dudak içine doğru daha belirgindir) tespit ederek, bu renkte bir kalıcı dudak makyajı uygulandığında doğal sonuçlar alabilirsiniz. Kalıcı dudak kontürü önce uyuşturulur, sonra en uygun çizim yapılarak son şekli verilir ve daha etkili bir şekilde uyuşturma tamamlanır sonrada bu formu hiç bozmadan uygun renklerle kalıcı dövme işlemi yapılır.

Kalıcı Dudak Kontürü Hangi Amaçlarla Kullanılır?

  • Dudak çevresindeki asimetri bozukluklarının düzeltilmesi,
  • Dolgun dudaklar sağlamak,
  • Yara izlerini gizlemek,
  • Dudak şeklini vurgulamak veya değiştirmek,
  • Kaybolmuş dudak pigmentlerini doğal rengiyle doldurmak.

Kalıcı Dudak Kontürü Nasıl Uygulanır?

Uygulamaya başlamadan önce anestezik etkili kremler sürülerek bölge uyuşturulur. Kalıcı makyaj uzmanının daha önce gerçekleştirdiği çizim üzerinden özel cihazla işlem tamamlanarak, uygulamanın kalıcılığı sağlanır.

Hangi Markalar Kullanılır?

Kalıcı makyajda kullanılan boyların kalitesi sağlığınız ve kalıcılık için oldukça önemlidir. Polikliniğimizde kullandığımız markalar Reza’s, Long-timer ve Goldeneye’dir.

Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Kalıcı dudak kontürü  uygulamasının kalıcılık süresi cilt yapınıza göre değişmekle birlikte 2 – 5 yıldır.

İşlem Kaç Seansta Tamamlanır?

Kalıcı dudak kontürü işlemi tek seansta tamamlanmaktadır.