CEMRE BAYSEL RÖPORTAJI

E: Oldukça güzel, başarılı ve sevilen bir oyuncusun. Cemre Baysel kimdir? Oyunculuk serüveni nasıl başladı? Kısaca senden öğrenmek isteriz.

Cemre Baysel: İzmir’de doğmuş, büyümüş, resim yapmaya gönül vermiş, kariyeri için bambaşka planları olan bir lise öğrencisiyken, kendimi birden bire dizi setlerinde buldum. Tesadüf eseri denk geldiğim ajans yöneticisiyle anlaşıp , bir fotoğraf çekimi yaptık. Hiç aklımda olmayan bir şeydi oyunculuk. Ben bir kaç tane güzel fotoğrafım olur, sosyal medyada paylaşırım diye gitmiştim oraya. Sonra gördük ki o fotoğraflar sadece çekildiği gibi kalmadı. Aylarca İstanbul’dan dizi teklifi geldi. İzmir’de yaşıyorum, liseye gidiyorum, düzenimi bozup İstanbul’a gitme fikrine hiç sıcak bakmadım. Daha sonra İzmir yakınında çekilecek bir dizi için teklif geldiğinde neden olmasın dedim ve ilk adımı attım. Ondan sonrası da çorap söküğü gibi geldi. Aldığım kararlarla birlikte yürüdüğüm yollar bana tahmin bile edemeyeceğim kapılar açtı. İzmir’de başlayan serüvenim böylelikle İstanbul’a taşındı.

E: Oyuncu olmana yön veren bir rol modelin oldu mu?

Cemre Baysel: Kendi kendimin rol modeliyim diyebilirim. Yaptığım her iş, attığım her adım bir sonraki adımımın habercisi, yol göstericisi. Kendimle yüzleştiğim, savaştığım, kendimi geliştirdiğim bir noktadayım.

E: Bize biraz ilk oyunculuk deneyiminden bahseder misin?

Cemre Baysel: İlk projem Yeşil Deniz dizisiydi. Usta oyuncu kadrosu bana gerçekten öğretmen oldu. Okul gibiydi benim için. 75 bölüm boyunca hiçbir yerde öğrenemeyeceğim şeyleri öğrendim daha 16 yaşımda. Çok keyifli ama bir o kadar da yorucuydu. Okul ve set arası mekik dokuyordum. İkisinden de vazgeçmedim. “Diziye başladı, dersleri bozuldu” “Cemre eskisi gibi değil , değişti” demesinler diye bin kat daha fazla çalıştım derslerime. O yaşta insani yönümü geliştirmek için daha da uğraştım. Yapılan olumsuz yorumlar, benim motivasyonumu düşürürdü çünkü. Hiçbirine izin vermedim 🙂

E: Oyuncu olmadan önce ki hayatın ve sonrası arasında ne gibi değişiklikler oldu?

Cemre Baysel: Hayatımda ben müsaade ettiğim kadarıyla değişiklikler oldu. Elbette popülerlik, yolda maruz kaldığım bakışlar yaptığımız işin olmazsa olmazları 🙂 Bunların dışında özel hayatım, ailem, dostlarım, herkes, her şey aynı. Başından beri olduğu gibi..

E: Bugüne kadar aldığın en iyi kariyer tavsiyesi nedir?

Cemre Baysel: “Yola nasıl çıktığını unutma” kendi kendime verdim bu tavsiyeyi. Mesleğe ilk başladığım günden beri kendime söylediğim şeylerden biridir.

“Unutma”

E: Kendinde beğendiğin ve beğenmediğin en net iki özellik nedir?

Cemre Baysel: Doğal bir insanım. Olduğum gibiyim her zaman. Bu özelliğimi seviyorum 🙂 Bazen de bir duruma çok fazla takılı kalabiliyorum. Yaşadığım olumlu, olumsuz şeyler enerjimi etkiliyor. Bu durum negatif olursa da iyi hissettirmiyor. Bu özelliğimi sevmediğimi söyleyebilirim.

E: Çekimler dışında zamanını nasıl değerlendiriyorsun? Yapmaktan en çok keyif aldığın şey nedir?

Cemre Baysel: Çok büyük bir temponun içindeyiz. Bu tempoda tatil olduğum günler yapmaktan en çok keyif aldığım şey uyumak ve yemek yemek. Evde vakit geçirmeyi çok seviyorum. Kalabalık ve gürültülü yerlerden hep kaçıyorum. Evimde geçirdiğim huzurlu vakit, benim için her şeye bedel.

E: Bir renk olsan hangi renk olmak isterdin? Neden?

Cemre Baysel: Yeşilin en sevdiğim tonu “haki”. Samimi ve sıcak; aynı zamanda da gizemli.

E: Dünyada en çok görmek istediğin yer?

Cemre Baysel: Felsefenin, bilimin, eşsiz sanat eserlerinin olduğu Rönesans Döneminin inci kenti Floransa’yı görmek , sokaklarında dolaşmak çok istiyorum.

E: Sosyal medya ile aran nasıl? Telefonda olmazsa yaşayamam dediğin bir uygulama var mı?

Cemre Baysel: Yaptığım iş gereği sosyal medyayı sıkça kullanıyorum. Olmazsa olmaz dediğim uygulama ise Instagram.. Yaşayamam demiyorum ama 🙂

E: İçinde bulunduğum sektörde oyunculuk dışında seni cezbeden bir alan var mı?

Cemre Baysel: Yönetmenlik. Dünyalarını kurarken, yönetmenlerimize hayran olmamak elde değil. Yaratım sürecinin içinde olmak çok isterdim.

/MOODBOARD/

Cemre Baysel

ig: @cemrebaysel

Fotoğraf: Ozan Balta
Styling: Irmak Özdener
Makyaj: Mesut Özuzun
Röportaj: Akın Özışık
Mekan: Studio Kafası