BUSE MERAL RÖPORTAJI

E: Sana göre güzellik tanımı nedir?

Buse Meral: Sade ve doğal olmak.

 

E: Her kadının güzellik sırları vardır. Senin sırrın ne?

Buse Meral: Günlük hayatta sıfır makyajla dolaşıyorum ve gerekmedikçe makyaj yapmıyorum. Çünkü bu şekilde cildimi yormadığımı düşünüyorum. Son yıllarda beslenmeme çok dikkat ediyorum, benim için en önemli faktörlerden biri de bu. Ara sıra cilt bakımı yaptırmak da cildime iyi geliyor.

 

E: Cildine özen gösterir misin? Günlük ya da haftalık cilt bakımı rutinlerin var mı?

Buse Meral: Kuru bir cilt yapım var ve bu yüzden sıklıkla nemlendirici kullanıyorum. En önemli rutinim o sanırım. Onun dışında birkaç gün aralıkla kullandığım bazı tonik ve maskelerim de var.

 

E: Makyaj çantanda olmazsa olmazların nelerdir?

Buse Meral: Makyaj çantamda mutlaka olmalı dediğim ve en sevdiğim ikili, allık ve maskara.

 

E: Günlük hayatında makyaj yapar mısın? Ne tarz makyajlardan hoşlanırsın?

Buse Meral: Günlük hayatımda pek makyaj yapmıyorum ama allık mutlaka yanaklarımda olur 🙂 Onun dışında daha çok doğal makyajlardan hoşlanıyorum. Göz rengimi ortaya çıkaran renkler kullanmayı da çok seviyorum.

 

E: Kadınlar için en önemli şeylerden biri de şüphesiz saçlar. Saçlarına bakım yapıyor musun? Favori saç ürünlerin varsa bizimle de paylaşır mısın?

Buse Meral: Saç konusunda şanslıyım. Çok gür ve sağlıklı saçlarım var. Bu yüzden pek fazla ürün kullanmıyorum ama kuru kalmaması için düzenli olarak argan yağı kullanıyorum.

 

E: Parfüm seçiminde ne tarz kokular tercih edersin? Kullandığın parfüm hangisi?

Buse Meral: Herkese önerebileceğim ve iki yıldır çok severek kullandığım bir parfümüm var: Estee Lauder Modern Muse. İlk sıktığınızda çiçeksi bir kokuyken, zaman geçtikçe odunsu bir kokuya dönüşen çok hoş bir parfüm.

 

E: Bu ayki moodumuz #happynewyearmood. Senin 2021 yılından beklentilerin nelerdir?

Buse Meral: Sevdiklerimle birlikte sağlıklı, huzurlu, mutlu bir yıl olmasını, aynı zamanda hayallerime ve hedeflerime biraz daha yaklaştığım ve gerçekleştirdiğim bir yıl olmasını diliyorum. Herkesin yeni yılını kutluyorum 🙂

 

PHOTO: MUHAMMET KAYKU
STYLING: IRMAK ÖZDENER
MAKEUP & HAIR: MESUT ÖZUZUN