BUSE ARSLAN RÖPORTAJI

/MOODBOARD/

Moodboard ‘Buse Arslan’ Röportaj

E: Yoğun bir set sürecini geride bıraktınız. Önümüzdeki günler için planlarınız nedir?
Buse: Tatil. Biraz dinginliğe ihtiyacım var. Sonrasın da çalışmadan durmak bana mümkün olmadığı için çalışmak. Zaten tatilde dahi oyun provalarına devam ediyor olacağım.

E: Sizi en son bir dönem işinde gördük, sıradaki işinizdeki karakterinizin nasıl bir karakter olmasını istersiniz?
Buse: Farklı işler de yer almak isterim tabii ki. Benim bile hayal edemeyeceğim kadar oyun alanları geniş. Meslek ve hayat sipariş almayı sever mi bilmiyorum ama ben dizi yapacaksam tutkulu, iz bırakan ve güçlü bir kadın oynamak isterim. Sinemada aksine kendi çıkmazına girmiş, sessiz bir karakterin arayışı mesleki bir haz verebilir.

E: Yaz aylarında ne tarz giyinmeyi tercih ediyorsunuz? Buse Arslan’ın yaz stili nasıl?
Buse: Renkli elbiseler, Vans ve kot ceket. Kot şort ve tişört gibi yazın hafifliğinde olmasını tercih ediyorum.

E: Evde film ve dizi izlerken tercihleriniz genelde hangi tarz üzerine oluyor? En son ne izlediniz?
Buse: Sevdiğim dizi türleri; Gerilim, kara mizah, suç, gizem, dram, kurgusal tarih. En son izlediğim dizi Osmosis. En son izlediğim film A Hero Asghar Farhadi. Film seçimini daha çok coğrafya ve yönetmen sineması üzerinden yapıyorum. Avrupa özellikle Kuzey Avrupa ve İran sinemasını seviyorum.

E: Almak istediğiniz eğitimler, kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlar var mı?
Buse: Evet. Ben bir oğlak burcu olarak hayata geç kaldım telaşında yaşıyorum. O yüzden her gün yeni bir merak yeni bir öğreti peşinden koşuyorum. Şimdi yelkenli kursuna yazıldım. 🙂 Kendimi geliştirmeyi en çok istediğim alan sanırım inziva ve sessizlik. Fransa’daki inziva merkezine gidip kendimi bir de öyle tanımak ve deneyimlemek istiyorum. Plum Village “Kingdom of Present Moment” diyorlar 🙂 “Şimdiki Anın Diyarı”… Onun dışında şu ara ukulele ile tanıştım. Bağrıma bastım, kendisiyle çalışıyoruz.

E: Sosyalliği sever misiniz yoksa yalnızlıktan hoşlananlardan mısınız?
Buse: Kendi butik dünyamda mutluysam sosyalliği çok aramam. Tek başınalığı seviyorum. Kendim ile hayatın keyfini çıkartmayı. Onun dışında sosyal bir canlıyım. Eğer yoğun bir çalışma hayatındaysam, sakin ve huzurlu olmaktan keyif alırım.

E: Sizi her daim bakımlı ve formda görüyoruz. Bu alanda dikkat ettiğiniz hususlar neler? Kendinize iyi baktığınızı düşünüyor musunuz?
Buse: Kendime iyi bakmaya çalıştığımı düşünüyorum. 🙂 Bedenim ile sağlığım ile ilişkim güçlü. Her fısıltıyı dinlerim. Bu bazen yorucu oluyor. Su içmek, iyi uyumak, vücuda zarar verecek besinlerden uzak durmaya çalışıyorum. Sağlıklı besinleri yetiştirebileceğim, temiz hava alabileceğim doğa ile uyumla yaşayabileceğim bir alan sevdasındayım. Kendim için en çok arzu ettiğim şey bir sahil kasabasında toprak ve hayvanlarım ile iç içe olmak. Bol oksijen, su ve canlılar. Genç insanlar hayal kurar, yaşlılar yargılar diye çok sevdiğim bir söz var. Ben de çokça hayal kuruyorum sanıyorum bana karada yaşlanmak yok. 🙂

E: Dijital dünyaya alışanlardan mısınız yoksa eskileri özleyenlerden misiniz? Neden?
Buse: Yorucu, çok yorucu. Daha şimdi Marmaris’in virajlı deniz manzaralı yollarından giderken şöyle telefonu bir atsam ya dedim içimden … Eskiye özlemden çok yeniyi böyle yaşamaktan şikayetçiyim. Nostaljik biri olmaya çok yatkın olmak ile beraber şimdinin kıymetini anlamaya çalışıyorum. Geçmişi ve teknolojiyi düşünmek insanı ‘şu an’ dan alıkoyuyor.

E: Yeni sezon için bize şimdi haberini verebileceğiniz tiyatro, dizi, sinema gibi yeni projeler var mı?
Buse: Evet var. Yazın tatil yaptıktan sonra sezona görüştüğüm beni çok heyecanlandıran bir iş oldu. Onun dışında başka görüşmeler de yapıyoruz. Schrödinger’ in Öteki kedisi oyunu için provalara başladık. Çağrı Şensoy yönetiyor Ayşegül Aydemir yazdı. Onun için çok heyecanlıyım. Konvensiyonel olmadığı kesin ama deneysel de diyemeyeceğimiz farklı bir oyun olacak.

/MOODBOARD/

Buse Arslan @busearsslan

Fotoğraf : Enes Kahraman @eneskahraman
Saç & Makyaj : Neşe Kaya @makeupnesekaya
Styling : İrem İnançu @ireminancu
Styling Asistanı : Fatoş Gübeşo @fatosgubeso
Fotoğraf Asistanı : Tufan Çekiçurs @tufancekicurs
Retouch : Samet Gecek @sametgecek