BİRSU DEMİR RÖPORTAJI

/MOODBOARD/

E:Oyunculuk serüvenin nasıl başladı?

Birsu: Çocukken çok hareketliydim, yaşıtlarımdan farklıydım. İlkokul öğretmenim enerjimi atmam için bir hobiyle ilgilenmemi söyledi. Ailem o dönem beni tiyatro kursuna yolladı. Orada küçük yaşıma rağmen ne istediğimi anlamış ve bulmuş gibiydim. Sekiz yaşımda ilk işim Bir Demet Tiyatro’da oynadım. Şuanda yirmi üç yaşındayım ve o günden bu güne hiç şüphe etmeden her gün üstüne nasıl ekleyebilirim diyerek eğitimim ve işlerimle yoluma devam ediyorum.

E:İlk oyunculuk deneyimini nerede yaşadın?

Birsu: Sadri Alışık Kültür Merkezinde çok küçük bir roldü. Ama o yaşımda sahne deneyimi yaşamak büyük şanstı benim için. Güllü adlı oyunda Kerem Alışık ve daha bir sürü usta oyuncu ile oynuyordum.

E:Her meslekte olduğu gibi oyunculuğunda zor yönleri vardır. Böyle durumlarda kendini nasıl motive ediyorsun?

Birsu: Sadece sevgiyle yaklaşmak ve düşünmek motive eder sanırım. Her mesleğin zorluğu olduğu gibi bizimkisinin de hem çalışma saatleri hem de psikolojik açıdan zorlukları olabiliyor. Ancak gönlümden isteyerek ve arzulayarak yaptığımı hatırladığımda daha iyi hissediyorum.

E:Oyuncu olmak sana neler kattı?

Birsu: Daha empat bir insan olmamı sağladı. Olaylara daha farklı açılardan ister istemez bakabiliyorum mesela.

E:Mesleğin ile ilgili en büyük hedefin nedir?

Birsu: Çocukluğumdan beri bir fiil hem çalışarak hem mesleğimin eğitimini alarak bugüne geldim. Bu yüzden emeğim ve çabamla, oyunculuğu en iyi şekilde, hakkını vererek yapmak istiyorum. Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada insanlara ilham olmak ve dokunmak istiyorum. Bunun içinde en başta Türkiye’nin en iyi yönetmenleriyle çalışıp oynadığım filmlerle dünyanın dört bir yanında festivallerde başarı sağlamak istiyorum. Ardından daha hızlı yol alacağıma inanıyorum. 🙂

/MOODBOARD/

Birsu Demir @birsudemir

Fotoğraf : Canan Bıkmaz @sunyaasama
Saç & Makyaj : Neslihan Kapanşahin @neslihankapansahinn
Styling : Akın Özışık @akin.ozisik
Röportaj : Akın Özışık @akin.ozisik
Stüdyo : Stüdyo Seaco @seacotr