BERNA KEKLİKLER ENERJİSİ

E:Berna Keklikler’i senden dinleyelim mi?

Berna Keklikler: Berna Keklikler ne istediğini bilen, sevgi patlaması yaşayan, ruh hali zamana, mekâna, durumlara ve insanlara göre değişiklik gösterebilen, enerjisini yüksek tutmak için sağlıklı olmaya ve ona uygun kararlar almaya özen gösteren biri. Bence:)

E: ”Survivor Yarışması” sana neler kattı? Hayatına ne gibi etkileri oldu?

Berna Keklikler: En büyük katkısı beni seven ve takip eden insanlar oldu ve Allah’ın yarattığı insanın hangi koşulda olursa olsun çok kuvvetli olduğunu öğretti bana.

E: Karşı cinste seni neler etkiler? Âşık olduğunu nasıl anlarsın?

Berna Keklikler: Çok fazla düşünmedim ama bu soru ile çok karşılaştığım için düşünme zamanım da çok oldu. Karşı cinste beni en çok etkileyen zeka ve erkeğin ruhudur. Bir erkeğin kararlı olması çok önemli bence, hangi konu olursa olsun korkan erkek tiplerinden hiç hoşlanmam. Onların ne yapacağı hiç belli olmaz gibi geliyor. Cesaret ve biraz gözü kara olması bence çok çekici. Asalet beni çok etkiler ve tembel olmayacak. Bunlar uyarsa gerisi kolay, o erkekle dünyayı fethedebilirsin (gülüyor) . Ben aşık olunca anatomim komple değişiyor ama olumlu yönde. Ve mutlu etme/ olma haline bürünüyorum.

 

E: Berrin Keklikler’in yeni çıkardığı “Havaya” şarkısında yapımcılığı üstlendin. Bu projeden bize biraz bahseder misin?

Berna Keklikler: Kardeşim çok yetenekli. Yetenekli insanlara ayrı bir hayranlığım olur ve ilham alırım. Bir şeylerin üzerinde çalışıp oyunculuğun yanında başka şeyleri yaratmayı da çok seviyorum. Çok çalıştık ve inanılmaz engelleri aştık beraber buna menajerim ve aynı zamanda en yakın dostum/ ablam Öykü Deşat da dahil.  Berrin’in şarkı ve beste üzerinde olan vizyonu ile benim kararlılığım ve desteğimle bu projeyi yarattık.  İnsanlar çok sevdi ve saygı duydular. İnanın medya dünyası ticaret gibi bir dünya. Kimse size işleri altın tepsiyle sunmuyor. Çok çalışmakla ve istemekle bağlantılı bir durum. O yüzden gurur duyduğum bir projem:)

E: Gelecek planların arasında neler var, bizleri neler bekliyor?

Berna Keklikler:Gelecek ile ilgili çok fazla yeni sürprizler var aslında fakat tüm yaşamı olumsuz etkileyen Korona Virüs sebebiyle birçoğunu askıya aldık. Ama her şey yolunda giderse Mayıs ayında vizyona girecek yeni filmimizin müjdesini verebilirim. Bunun için çok heyecanlıyım.  Bunların yanı sıra oyunculuk eğitimim devam ediyor. Bu evde kaldığımız zorlu süreçte oyuncu koçumla irtibatta kalarak evde çalışmalarıma devam ediyorum.

E: Olmazsa olmazın var mıdır?

Berna Keklikler: Evet; ailem ve sevdiklerim. Onlar hayatıma bir anlam katıyor.

E: Keyifsiz olduğun anlarda nelerden ilham alır, mood’unu nasıl yükseltirsin?

Berna Keklikler: Yaşadığım tatsız olaylar elbette moralimi bozar. Çok üzüldüysem eğer; müzik dinler, dans eder, kitaplarımı okurum bazen de uyurum.  Anında geçiyor arkadaşlar (gülüyor) Eğer ufak bir keyifsizlikse sevdiklerimle kahve içer ve sohbet ederim. Onlar keyifsiz olduğumu anlayınca anında yükseltirler. İyi ki hayatımdalar, çok seviyorum onları.

E: Bu ay ki mood’umuz #homemood; bu konuda neler söylemek istersin?

Berna Keklikler: Evet, zor bir dönemden geçiyoruz ve çok üzülüyorum açıkçası. Bizler güçlü ve ilham kaynağı olmak zorundayız. O yüzden söyleyebileceğim şu ki; Kendinizi lütfen geliştirin bu zamanda.  Sağlıklı beslenin çünkü ev hali depresyona yol açabilir. İnsan bir şeyleri hedeflemezse kendini boş hisseder. Bu temizlik bile olabilir. Ufak büyük ayırımı yapmayın. İnsanoğlunun anatomisini araştırın, müthiş şeyler bulacaksınız. O bilgi bile mutlu ediyor insan; yaratılışımız. Dünyayla, evrenle, doğayla ilgilenin ve bol egzersiz yapın. Ben çok ciddi sağlıklı besleniyorum bu zamanda yoksa ye ye, uyu uyu dizi izle izle nereye kadar. Aynanın karşısına geçip “Seni çok seviyorum, biliyor musun” deyin. Saçma belki ama ruhunuz yaşatır sizi unutmayın. Sağlıklı bir ruh, sağlıklı ve şanslı bir hayatı simgeler. Kendinize çok iyi bakın ve değer verin. Dünya sizlerle güzel çünkü.

Fotoğraf: Umut Sakın @umutsakin

Stylist & Kreatif Direktör : Irmak Özdener @irmakozdener

Makyaj & Saç: Mesut Özuzun @mesut.ozuzun @catherinearleytr

Video Yönetmen: Burhan Cem Dursun @burhan.cem.dursun

Styling Asist: Buse Koçhan @busekochan

Makyaj & Saç Asist: Fatih Çalık @fthcmakeup

Video Asist: Evren Türk @evrenturkk

Röportaj: Akın Özışık @akin.ozisik

Mekan: Happy Hour @happyhourtr