BENEFİT KAŞ UYGULAMALARI

E: Altın oranın önemini son dönemde daha sık duyuyoruz. Kaş konusunda altın oran ile neler yapılıyor?

Ezgi Sadeghi: Bedenlerimiz ve yüzlerimiz matematiksel altın orana uygun yaratılmıştır. Altın oran analizi matematiksel bir orandır. Aynı zamanda sanatta, kozmetikte, modada ve tasarımda da kullanılır. Altın orana uygun kozmetik uygulamalar ise fiziksel güzelliğin belirlenmesinde önemli bir kriterdir. Bizler de Sephora mağazalarında bulunan Benefit Kaş Barlar’ında kaş servislerinde kişiye özel kaş haritası çıkararak yüzün altın oranına en uygun kaş şeklini bulup kişinin yüzünde en doğru ifadeyi veren kaş şeklini belirliyoruz.

E: Kaşların ifadeyi belirlediği bir gerçek. Doğru ifade için nelere dikkat edilmeli?

Ezgi Sadeghi: Kaşların tasarımı yapılırken ya da kaş makyajı önerisinde bulunurken öncelikle kişinin yüzüne uygun çıkarılan haritayı baz alıyoruz ancak çoğu durumda kişinin yaşı, tarzı ve nasıl görünmek istediğine dair sorular sorarak en doğru tasarımı ve makyajı öneriyoruz. Bazen kişinin kaşları birbirine çok yakın ve yüksek kavisli oluyor. Bu durumda kendisinin ifadesinin oldukça sert göründüğünü iletiyoruz ya da farklı bir senaryoda kişi kaşlarının yukarı kalkık görünmesini istediği için uçlarından çok kısaltmış oluyor ama bu da kişinin yüzünü geniş gösterebilir. Kaş dizaynında ki en önemli unsur yüz şekline uygun çalışmak olduğu için istenilen ifadeye düzenli servisle ulaşmak kişiye özel uyarlama yapmak gerekir. İstediğimiz kaş stiline hemen ulaşmak isteriz elbette ancak dönüşümün bir süreç olduğunu unutmamak gerekir.

 

E: Kaşların makyajdaki önemi tartışılamaz, bu konuda sizden öneri alabilir miyiz?

Ezgi Sadeghi: Kaş makyajı çoğumuzun en zorlandığı konulardan biri. Geçmişte yanlış tasarımlar sonucu kaybedilen ve geri gelmeyen kaşlar sonucunda ya da doğasında dokusu çok az olduğu için çoğu kişi kaş makyajı yapma gereği duyuyor. Kaş makyajı yaparken en çok dikkat edilmesi gereken nokta öncelikle doğru ürünü bulmak ardından da doğru rengi tercih etmek. Örneğin; daha önce kaş makyajı çok yapmamış, kolay ve hızlı bir ürün arayanlar için içerisinde micro fiber tüyler ile hem dolgunlaştırma hem de sabitleme yapan Gimme Brow+ Kaş Maskarasını tavsiye ederim. Kaşlarında belli bir şekil vermek isteyen ama doğal kaş teli görünümü bozulmasın diyenler içinse ultra ince uca sahip Precisely, My Brow Kaş kalemini tavsiye ederim. Hiç kaşım yok çok uzun süre kalıcılık arıyorum diyenlere 24 saat kalıcı kaş pomadı KaBrow, ben far kullanabiliyorum diyenlere de çok işlevli Brow Zings Pro Palet tavsiye ederim. Renk konusunda ise mutlaka saç diplerindeki rengi baz alarak doğru alt tonu bulmak gerekir. Ürünlerde sıcak-soğuk-naturel alt tonlar mevcut olduğu için en doğal görünü yakalamak mümkündür.

 

Kaşlarında farklı stiller ve renkler denemek isteyenler, ancak nasıl duracağına emin olmayan kişiler için sanal gerçeklik uygulaması Benefit Brow Try On’u tavsiye ederiz. Dijital ortamda farklı kaş stillerinin size ne kadar yakışacağını görüp deneyimleyebilirsiniz.

Benefit Brow Try On uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.