BAHAR HAZIRLIĞI! VAZGEÇİLMEZ ELBİSELER

Canlı Pembeler

Tasarımcıların yeni sezonda optimizmi benimsediğini zaten söylemiştik ancak optimizmin dışavurumunda çok sayıda kumaş ve dokuda cesur renkler öne çıkarken bu renkler arasında en çok pembeler dikkat çekti. Karpuz, fuşya ve sıcak pembeler İlkbahar/Yaz sezonunda en çok karşınıza çıkan renkler olacak. Biz bütün pembelerimizle hazırız!

 

Sıcak desenler 

Gökkuşağı şeritleri 2020’nin resmi olmayan motifi olmasının yanı sıra umut ve optimizmin de sembolüydü. Bunun 2021 İlkbahar/Yaz sezonu için tasarımcılara referans olması şaşırtıcı değil. Bazı tasarımcılar gökkuşağı çizgileriyle renk oyunları yaptı, bazıları batik trendinin sadece bir pandemi hobisi olmadığını vurguladı.

 

Şık elbiseler 

Özel günler için tasarlanan şık elbiseler 2020’de gardırobumuzda pek yer bulamadı. Ancak 2021 İlkbahar/Yaz sezonu için umutlarını taze tutan tasarımcılar fantastik elbiselerle düğünler, partiler ve çeşitli organizasyonlar için hazırlık yaptı. Tüllü, püsküllü, işlemeli, kabarık, rengarenk elbiseler eski İlkbahar/Yaz sezonlarını geri getiriyor. Pek çok markanın yeni sezon koleksiyonlarına baktığımızda elbise alternatiflerinin oldukça çeşitli olduğunu görüyoruz. Hepimiz biraz neşelenmeyi hak ettik!

 

Seksi Siyah Elbiseler

Vücudu saran daracık silüetler pencere detayları, ince askılar, hafif kumaşlar ile daha da ilginç hale getirilirken klasik siyah elbiselerin seksapeli başka bir boyuta taşınıyor. Bir sonraki partiniz için dolapta bu elbiselerden bir tane bulundurmanızda fayda var.

 

Sırt dekoltesi 

Sırt dekoltesi 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarında sayısız kez karşımıza çıktı. O zaman resmi olarak sezona damgasını vuracağını söylesek yanılmış olmayız. Sırt dekoltesi hem plajda hem de şık davetlerde işe yarayacaktır.

Hafif, şeffaf kumaşlar

2021 İlkbahar/Yaz defilelerinde koleksiyonların çoğunda vücuttan süzülen hafif, şeffaf kumaşlarla bir akışkanlık hissi vardı. Özellikle yumuşak ve romantik bir renk paletiyle yine katmanlarla birleştireceğiniz bir trend.

 

Hamiyet AKTAŞ