ATAKAN HOŞGÖREN RÖPORTAJI

17E: Bizlere kısaca kendinden bahseder misin? Atakan Hoşgören kimdir? Oyuncu olmaya nasıl karar verdi?

Atakan Hoşgören: Dört çocuklu bir ailenin en küçük çocuğuyum. Küçük yaşlarda basketbola başladım ve profesyonel olarak oynamaya devam ediyordum. Fakat talihsiz bir kaza sonucunda sakatlandım. İyileştiğimde annem beni moral olarak bir ajansa yazdırdı. Orada reklam çekimleriyle, set ve oyunculuk hayatım başlamış oldu. Sonrasında menajerim Emrah ile tanışıp artık tamamen bu işi yapmak istediğimi söyledim ve oyuncu olmak için ilk gerçek adımımı attım.

E: Oyuncu olmasaydın mesleğin ne olurdu?

Atakan Hoşgören: Basketbol oynamayı hep istedim ama bunun için geç kaldığımı biliyordum. Onun dışında çocukluğumdan beri hayalim hep uçmaktı, oyuncu olmasaydım büyük ihtimal kesinlikle pilot olurdum.

E: Oyuncu olmanın seni besleyen yönleri nelerdir?

Atakan Hoşgören: Kesinlikle duygular ve hayat farkındalığı diyebilirim. Her geçen gün kendimin daha çok farkına varıyorum ve her gelen karakterin iç dünyasına girmeye çalışırken, o karakterin gözünden bakabilmek bana sürekli yeni bir bakış açısı kazandırıyor. Oyunculuğun beni besleyen yönleri kesinlikle bunlar.

E: Oyunculuk kariyerin boyunca kaç farklı karaktere hayat verebileceğine inanıyorsun?

Atakan Hoşgören: Aslında olabildiğince çok karakteri canlandırmak isterim. Birbirinden farklı, içine girebileceğim karakterler olmasını istiyorum. Benim için bir karakteri hissedebilmek çok önemli o yüzden fazla seçici olabiliyorum.  Bu düşüncelerimden yola çıkarak, kendim için en iyisi olduğuna inandığım birçok karakteri canlandırabileceğimi umuyorum.

E: Mesleki anlamda kendini nasıl motive ediyorsun?

Atakan Hoşgören: Kesinlikle arkadaşlarım, ailem ve yeğenlerimle motive oluyorum.

E: Rol seçiminde asla oynamam dediğin bir karakter var mı?

Atakan Hoşgören: Aslında yok diyebilirim. Fakat daha önce de dediğim gibi her karakterin iç dünyasını hissetmeyebilirsiniz. Ve kendinizden bir parça o karaktere uymayabilir. O yüzden seçici davranıyorum. Ama spesifik olarak şunu oynamam diyemem.

E: Hala aklına geldiğinde seni heyecanlandıran eski bir anın var mı?

Atakan Hoşgören: İlk sinema filmim olan 4N1K beni çok heyecanlandırmıştı. Bu filmde oynamayı çok istiyordum ve kabul edildiğimde gerçekten çok mutlu oldum.

E: Yaşamadığın için pişmanlık duyduğun bir şey oldu mu?

Atakan Hoşgören: Daha çok gencim ve önümde uzun yıllar var. O yüzden yaşamadığım bir şeyin pişmanlığını duymanın benim için erken olduğunu düşünüyorum.

E: Yeni biriyle tanıştığın da ilk neye dikkat edersin?

Atakan Hoşgören: Benim için en önemli kısmı zeka.  Bunun dışında birlikte vakit geçirmek,  uzun, uzun sohbet edebilmek ve zamanı paylaşabilmek de çok önemli.  Belki biraz da saçını atkuyruğu yapması şık durabilir 🙂

E: Sence aşk hayatta bir kere mi yaşanır?

Atakan Hoşgören: Bence gerçek aşk bir kere yaşanır. Asla unutamayacağınız anları bir kere yaşarsınız. Sonrasında belki onun gibi hissedebileceğinizi düşünürsünüz ama yaşadıklarınız sadece onun tekrarı olur. Tabi ki yine sevgiyi hissedebilirsiniz, fakat ben ilk aşkınız kadar etkili olacağını düşünmüyorum.

 

Atakan Hoşgören’i takip etmek isterseniz Instagram hesabı: @atakanhgr