ASLIHAN KAPANŞAHİN & KORCAN KOL RÖPORTAJI

/MOODBOARDMAGS/

E: Aşk senin için ne ifade ediyor? Herkes için aynı mı yoksa hepimiz farklı mı yaşıyoruz?

Aslıhan Kapanşahin:  Aşk, sevme şekli , gösterme biçimi herkese göre değişir. Mesela benim için aşk anlıktır. Bir resme bile aşık olabilirim ama geçicidir. Eğer o resim ruhumda bir yerlere dokunuyorsa ve her baktığımda o hisler yeniden canlanıyorsa sevgidir.

Korcan Kol : Herkese göre değişen bir duygu bence aşk. Herkesin kalbi farklı yorumlar bedeninde aşkı. Aşkın duygusunu tarif edemiyorum.

E: Partnerinde aradığın en net özellik nedir?

Aslıhan Kapanşahin: Net olmak, kafa karışıklığına yer vermemek, bir insanın isteği neyse onu göstermeli bence.

Korcan Kol: Dürüst olması ve yalansız sevmesi.

 E: Hiç birine şiir ya da aşk mektubu yazdın mı?

Aslıhan Kapanşahin : Evet yazmıştım. Şiir okumayı, yazmayı , dinlemeyi çok severim.  Şiir benim için ruhu okşayan bir rüzgar gibidir.

Korcan Kol : Ben duygularımı yüz yüze anlatmayı başarabilen biri değilim ve bu sebeple yaşadığım ilişkilerde çok şiir ve aşk mektupları yazmışlığım vardır… 14 yaşımdan beri şiir yazıyorum ve hala yazmaya da devam ediyorum. Belki ileride bu şiirleri mi kitap haline getirebilirim. Mısralarımın her biri yaşanmış güzel aşkları anlatıyor. 14 yaşımda ilk aşık olduğum kıza yazdıklarımdan birinde şöyle demişim ‘ Aşk anlatılamayacak kadar güzel , ulaşılamayacak kadar uzaktır’.

E: Aşk uğruna hayatında nelerden vazgeçerdin?

Aslıhan Kapanşahin: Hiçbir şeyden vazgeçmem. Şu an yaşadığım dünyayı kurarken önümdeki engelleri birer birer temizledim. Bu dünyaya dahil olmak isteyen bir partnerim olursa seve seve kabul ederim.

Korcan Kol: Aşk adı üstünde fedakarlık demek. Ama ben hiçbir zaman aptal aşık olmadım. Aptal aşık olmak kör olmak demektir. Kalbimle yaptıklarım, hak etmeyenler olduğunda mantığıma dayalı hareket etmek zorunda kalıyorum.  Vazgeçtiğim şeylerin kazandıklarıma değmesi gerekiyor. Hissettirdiği duygu açısından aşkı ne zaman çok serserice ve kuralsızca yaşamaya kalktığımda, üzülen hep ben olduğumdan bu konuda hassas davranıyorum.

E: Aşk engel tanır mı? Mesafeler aşkı bitirir mi?

Aslıhan Kapanşahin: Bence tanımamalı. Sevmek,  sevilmek güzel hisler ve bunlar her zaman büsbütün saflıkla hissedilemiyor. Bu duyguları gerçekten hissettiğinizde yolunuza çıkan bütün engeller bahane gibi kalıyor.

Korcan Kol: Günümüzden bahsediyorsak eğer evet aşk engel tanır. Mesafeler aşkın en büyük katilidir bence. Uzaktan uzağa olmaz bu iş  Ayrı şehirlerde araya mesafe girince heyecan ölüyor maalesef.

E: Fazla naz aşık usandırır mı?

Aslıhan Kapanşahin: Tabi usandırır. Bir insan değer görmediği yerde neden çabalasın ki?

Korcan Kol: Fazlasıyla usandırır. Kız evi naz evi derler ama her şey dozunda güzel.

E: Aşkın kaderle bir bağlantısı olduğunu düşünüyor musun?

Aslıhan Kapanşahin:  Evet inanıyorum. Bir insanın sizin hayatınızda olması gerekiyorsa ya hemen ya da yıllar sonrada olsa da mutlaka olur.

Korcan Kol: Bence aşkın kaderle %100 ilgisi var. Bu senin matematiksel çözümlerle elde edebileceğin bir duygu değildir. Aşk kaderin kendisidir.

E: Çok uzun süren sıradan bir aşkı mı yoksa kısa sürse de olağan üstü bir aşkı mı tercih edersin?

Aslıhan Kapanşahin: Aslında ikisi de değil ama illa birini seçmem gerekiyorsa kıssa süreli ve duyguların tavan olduğu bir ilişki tercih ederim. Yaşanılanlar, arkada bıraktığı anılar güzel ve yaşamaya değer.

Korcan Kol: Sıradan olmayan duygularla aşık olan biri olarak böyle aşkları çeken bir ruhum yok. Süresi önemli değil. İster bir hafta ister bir ömür boyu sürsün ama o dönem içinde yaşattığı his sıradanlaşmasın yeter.

E: Evlilik hakkında ne düşünüyorsun? Sence evlilik aşkı öldürür mü?

Aslıhan Kapanşahin: Bunun cevabını bilmiyorum. Etrafımda bu konuyla ilgili çeşitli deneyimler var  ve net bir kalıba sahip değilim. Ama şöyle düşünüyorum. ‘Birbirimizi tamamlıyoruz ve bu ilişki de özleme yer vermek istemiyoruz’ dediğim kişiyle bunu düşünebilirim. 

Korcan Kol: Evliliğin aşkı öldürdüğüne inanmıyorum. Aşkla baktığın biri ile evlenmek ve aynı çatı altında olmak, bir yuva kurmak dünyanın en güzel hissi olabilir diye düşünüyorum.

/MOODBOARDMAGS/

 

@aslihankapansahinn @korcankol

Fotoğraf: Tunca Sarışen @tuncasarisen

Styling : Aybike Gürsü Yavuzoğlu @aybikegursu

Makyaj & Saç: Mesut Özuzun  @mesut.ozuzun

Makyaj & Saç Asistanları: Seben Ersoy @sebenersoy  , Özlem Avan @ozlemavaan

Fotoğraf Asistan: Dilara Özeren @dilaraaozeren

Video: Kaan Bülbüloğlu @kaanbulbuloglustudio

Backstage Video: Serdar Özyurt @sserdarozyurt

Röportaj: Akın Özışık @akin.ozisik

Stüdyo: Motto11 Production @mottto11production

Aslıhan Kapanşahin – Menajerlik: Neşe Çakır @nesecakir @unittalent

Korcan Kol – Menajerlik: Selim Akar @selimakar