AHMET TANSU TAŞANLAR RÖPORTAJI

/MOODBOARD/

 

E:Konservatuvar mezunusun. Oyunculuk çocukluk hayalin miydi? 

Tansu: 12 yaşımdayken kız kardeşimi Osmangazi Kültür Merkezi’nde tiyatro kursuna götürmüştüm, onu beklerken Emin Gümüşkaya sahneye çık dedi, ben “kardeşimi getirdim” diye anlatmaya çalışırken birden sahnede buldum kendimi, bir kaç doğaçlama falan ve kursa ben başladım:)  okuldan kaçıp, kaçıp gidiyordum .

Önceleri her şey bir oyun gibiydi, sonra “Vur Emri” isimli tiyatro oyununda tek cümlesi olan bir rol aldım. Cümlem “Tokum Yemiycem” . Dört sene çok şey öğrendim orada. Sahnede olmak hayallerimden öte bir heyecandı.. hala sahneye ilk adımı atana kadar aynı heyecanı yaşıyorum…

E:Asla oynamam dediğin bir karakter var mı? Bir oyuncu her karakteri oynamalı mı? 

Tansu: Şu özelliklerde bir karakteri oynamam diye bir şey hayatımın hiçbir döneminde düşündüğüm bir şey olmadı, ancak karakterin içinde yer aldığı hikaye ve yolculuğu oynayıp oynamama konusunda belirleyici oluyor benim için.

 

E:Her mesleğin zor bir yönü vardır? Bu gibi durumlarda kendini nasıl motive ediyorsun?

Tansu: Dizi sektöründe kaset yetiştirme çabasıyla uzayan çalışma saatleri, elinize geç veya eksik ulaşan senaryo sahnede göstereceğiniz performansı çok etkiliyor ve o sahne yayınlanırken maalesef  TV’de “bu sahne şu koşullarda çekilmiştir” diye bir altyazı geçmiyor… beni motive eden iyi bir hikayenin içinde olmak, ve daha iyi bir performans sergileme çabası… sahne hayal ettiğimden çok uzaksa baya oturup ağlıyorum.. Motivasyon konuşmalarında kendim için iyi değilim.

 

E:Oyunculuk ile ilgili en büyük hedefin nedir? 

Tansu: İnsanların aklında, kalbinde “iyi bir oyuncu” sıfatıyla yer edebilmek.

 

E:Set dışında zamanını nasıl değerlendiriyorsun? 

Tansu: Evde olmayı seven bir çiftiz evden çıkmak için içinde “deniz” olan aktivite ihtiyacı duyuyoruz, kışsa deniz görebileceğimiz bir yer, yazsa dalış yapabileceğimiz yerlerde..

 

E:Alış veriş yapmayı sever misin? Özellikle tercih ettiğin bir marka var mı? 

Tansu: Benim için alışveriş hep ihtiyaç doğrultusunda, gidip on tane ayakkabı almam mesela. Marka konusunda da çok seçici olduğum söylenemez, içinde mutlu olduğum eşyaları tercih ediyorum.

E:Seni tamamladığına inandığın bir koku var mı? Bizimle paylaşır mısın? 

Tansu: Çok fazla parfüm değiştirdim, yeni bir koku bulana kadar aynı parfümden onlarca şişe bitiririm. Son bir yıldır Armani You kullanıyorum, ondan önce dört ya da beş yıl Montblanc kullandım.

E:Keşke …… olmasaydı dünya daha güzel bir yer olurdu? 

Tansu: Sevgi yoksunu insanlar olmasaydı…

E:Farkındalık yaratacak bir proje yapsaydın vereceğin mesaj ne olurdu?

Tansu: Kurucu üyesi olduğum Fark edenler Derneği ile sürdürülebilir gönüllülüğü esas alıp bunun eğitimlerini sağlıyoruz, üyesi olduğum Gün Vakfı ile de ihtiyaç sahibi çocuklarımıza burs, ailelerimize de sosyal yardım sağlıyoruz… Ama gönül ister ki farkındalık yaratmak zorunda kalmadığımız bir bilince ve dünyaya sahip olalım.

 

/MOODBOARD/

Ahmet Tansu Taşanlar @nineteen0seven

Fotoğraf: Enes Kahraman @eneskahraman
Saç: Neşe Kaya @makeupnesekaya
Styling: Hasan Özay @byhassanozay
Röportaj : Akın Özışık @akin.ozisik
PR : Çağla Gül Saraç @caglagulsarac
Mekan: @crowneplazaistanbuloldcity
Kostüm:@antiochmen
Ayakkabı: @ilvi_official