MERVE NUR BENGİ RÖPORTAJI

E: Her kadının mutlaka bir güzellik sırrı vardır. Senin güzellik sırrın nedir?
Merve Nur Bengi: Bence güzellik içten dışa yansıyan bir şey. Benim güzellik sırrım kendimi sevmek, kendini sevdikçe kendinde ki özgün yerlerini parlatma isteği doğuyor bu da seni olabileceğin en iyi haline getiriyor ve ne olursa olsun iyi hissediyorsun.

E: Cildine gereken özeni gösteriyor musun? Günlük ya da haftalık cilt bakımı rutinlerin var mı?

Merve Nur Bengi: Set makyajını iyice temizleme ve nemlendirmenin ertesi güne ne kadar yansıdığını inanamazsınız. Ne olursa olsun ne koşulda olursanız olun cilt temizliği ve nemlendirmesi bence anahtar. Yüz temizleme aparatları, derinlemesine temizlik için çok yararlı. Bir de her sabah yüz yogası yapıyorum aynı bedenimiz gibi yüz kaslarımızda hareket etmeye ihtiyaç duyuyor ve ettikçe kendine gelip parlıyor. 

E: Bence bir kadının çantasından asla ayırmaması gereken makyaj ürünü ne olmalı?

Merve Nur Bengi: Nasıl gördüğünün bakışının enerjisiyle ilgili bir şey bence, o yüzden bakışınla oynamana yardım eden maskaramı çantamdan ayırmak istemem. Böylece ihtiyaç halinde bazı hamlelerle bakışımı canlı hale getirebilir moduma etkide bulunabilirim. Dudak nemlendiricisini saymıyorum…

E: Seni tamamladığına inandığın ve vazgeçemediğin bir koku var mı?

Merve Nur Bengi: Vazgeçemediğim kokum, Versace Oud  Oriental. Oud tahtasından alınan kokusu istanbul gibi bir şehirde beni doğaya temasımı yakın tutuyor. 

E: Yeni bir yılı karşılamak üzereyiz. 2022 yılından beklentilerin nelerdir?

Merve Nur Bengi: Yaşama kaygısının baskından kurtulduğumuz, kendimizi gerçekleştirmenin lüks olmadığını hissettiğimiz bir yıl olmasını diliyorum 2022nin. Umudumuzu kaybetmeden güzellikleri görmeye devam edelim bu da yüzlerimize yansısın! 🙂

@mervenurbengi
Fotoğraf: Ayhan Erden @ayhanerden_
Saç – Makyaj: Mesut Özuzun @mesut.ozuzun
Makyaj Asistanı: Seben Ersoy @sebenersoy
Fotoğraf Asistanı: Ada Diren Kurt @adadirenkurt
Röportaj: Akın Özışık @akin.ozisik
Stüdyo: 124 Sanat Ajans @124sanatstudio
Menajerlik: Pınar Televi @pinartelevi Televi Menajerlik